Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:06 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:06

Subiect vot: Propunere 2
PL 433/2009 de modificare și completare a art.82¹ din Legea nr.161 din 19 aprilie 2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:142 64 36 14 4 9 4 7 4
- voturi pentru (DA):129 64 34 13 3 1 4 7 3
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 - 1 1 - - 1
- abțineri:8 - 1 - - 7 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Balan Ioan PDL DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Berci Vasile PNL DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
11. Bónis István UDMR Abținere
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
13. Buican Cristian PNL DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Cioată Cezar ALDE DA
17. Ciocan Dan PSD DA
18. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
20. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
21. Ciuhodaru Tudor ND NU
22. Cocei Erland PNL DA
23. Crăciunescu Grigore PNL DA
24. Cristea Victor PSD DA
25. Cristian Horia PNL DA
26. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
27. Culețu Dănuț PDL DA
28. Cupșa Ioan PNL DA
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
31. Dima Toader PSD DA
32. Diniță Ion ALDE DA
33. Doboș Anton PNL DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dolha Mircea PNL DA
37. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
38. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
39. Dragomir Maria ND DA
40. Dragomir Viorel Marian PSD DA
41. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
42. Enache Marian PSD DA
43. Eparu Ion PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
45. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
46. Firczak Gheorghe Minoritati DA
47. Florea Daniel PSD DA
48. Frăticiu Gheorghe PSD DA
49. Galan Constantin PNL DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
51. Gheorghe Tinel PDL DA
52. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
53. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
54. Grecea Maria PNL DA
55. Gudu Vasile PDL DA
56. Guran Virgil PNL DA
57. Harbuz Liviu PSD DA
58. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
59. Hulea Ioan PSD DA
60. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
63. Intotero Natalia-Elena PSD DA
64. Ionescu Aurelian ALDE DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
67. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
68. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
69. Kerekes Károly UDMR NU
70. Khraibani Camelia PSD DA
71. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
72. Lupu Mihai PNL DA
73. Marcoci Vlad PSD DA
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Marin Laura PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
77. Máté András-Levente UDMR Abținere
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
79. Mihai Aurelian - DA
80. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
81. Militaru Lucian PDL DA
82. Mircovici Niculae Minoritati DA
83. Mitrea Miron Tudor PSD DA
84. Mocanu Vasile PSD DA
85. Mocioi Niculina ND DA
86. Moldovan Ioan ALDE DA
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Neacșu Marian PSD DA
89. Negruț Clement - NU
90. Negruț Cornelia ALDE DA
91. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
92. Nicoară Romeo Florin PNL DA
93. Nicolae Florian PSD DA
94. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
95. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
96. Nistor Marioara PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Ochi Ion PSD DA
99. Palașcă Viorel PNL DA
100. Paul Maria-Andreea PDL DA
101. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
102. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
103. Popa Octavian-Marius PNL DA
104. Popeangă Vasile PSD DA
105. Preda Cezar-Florin PDL DA
106. Pușcaș Iacob PSD DA
107. Răducanu Ion PSD DA
108. Rădulescu Romeo PDL -
109. Roman Cristian-Constantin PDL DA
110. Roman Gheorghe PSD DA
111. Roman Victor PSD DA
112. Săpunaru Nini PNL Abținere
113. Scarlat George PNL DA
114. Secară Florin Mihail - DA
115. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
116. Solomon Adrian PSD DA
117. Stan Ion PSD DA
118. Stănescu Alexandru PSD DA
119. Stragea Sorin Constantin PSD DA
120. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
121. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
122. Szabó Ödön UDMR Abținere
123. Șova Lucian PSD DA
124. Ștefan Viorel PSD DA
125. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
126. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
127. Toader Mircea-Nicu PDL DA
128. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
129. Tudorache Daniel PSD DA
130. Tudorie Violeta PSD DA
131. Tudose Mihai PSD DA
132. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
133. Udriște Gheorghe PDL DA
134. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
135. Ursărescu Dorinel PNL DA
136. Vainer Aurel Minoritati DA
137. Varga Lucia-Ana PNL DA
138. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
139. Vlădoiu Aurel PSD DA
140. Zaharcu Neviser PSD DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
142. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro