Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:06 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:06

Subiect vot: Propunere 3
PL 433/2009 de modificare și completare a art.82¹ din Legea nr.161 din 19 aprilie 2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:145 65 37 14 4 9 5 7 4
- voturi pentru (DA):139 61 37 14 4 8 5 7 3
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - - 1
- abțineri:4 3 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Balan Ioan PDL DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
12. Buican Cristian PNL DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Calimente Mihăiță PNL DA
15. Călin Ion PSD Abținere
16. Cioată Cezar ALDE DA
17. Ciocan Dan PSD DA
18. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
20. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
21. Ciuhodaru Tudor ND DA
22. Cocei Erland PNL DA
23. Covaci Dorel PSD DA
24. Crăciunescu Grigore PNL DA
25. Cristea Victor PSD DA
26. Cristian Horia PNL DA
27. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
28. Culețu Dănuț PDL DA
29. Cupșa Ioan PNL DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Diniță Ion ALDE DA
34. Doboș Anton PNL DA
35. Dobre Mircea-Titus PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dolha Mircea PNL DA
38. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
39. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
40. Dragomir Maria ND DA
41. Dragomir Viorel Marian PSD DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Enache Marian PSD DA
44. Eparu Ion PSD DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Fejér László-Ődőn UDMR DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Florea Daniel PSD DA
49. Frăticiu Gheorghe PSD DA
50. Galan Constantin PNL DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Florin - NU
54. Gheorghe Tinel PDL DA
55. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
56. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
57. Grecea Maria PNL DA
58. Gudu Vasile PDL DA
59. Guran Virgil PNL DA
60. Harbuz Liviu PSD DA
61. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
62. Hulea Ioan PSD DA
63. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Ionescu Aurelian ALDE DA
68. Iordache Florin PSD DA
69. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
70. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
71. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
72. Kerekes Károly UDMR DA
73. Khraibani Camelia PSD DA
74. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
75. Lupu Mihai PNL DA
76. Marcoci Vlad PSD DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Marin Laura PSD DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
80. Máté András-Levente UDMR DA
81. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
82. Mihai Aurelian - DA
83. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
84. Militaru Lucian PDL DA
85. Mircovici Niculae Minoritati DA
86. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
87. Mocanu Vasile PSD DA
88. Mocioi Niculina ND DA
89. Moldovan Ioan ALDE DA
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Neacșu Marian PSD DA
92. Negruț Clement - DA
93. Negruț Cornelia ALDE DA
94. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
95. Nicoară Romeo Florin PNL DA
96. Nicolae Florian PSD DA
97. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
98. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
99. Nistor Marioara PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Ochi Ion PSD DA
102. Palașcă Viorel PNL DA
103. Paul Maria-Andreea PDL DA
104. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
105. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
106. Popa Octavian-Marius PNL DA
107. Popeangă Vasile PSD DA
108. Preda Cezar-Florin PDL DA
109. Pușcaș Iacob PSD DA
110. Răducanu Ion PSD DA
111. Rădulescu Romeo PDL DA
112. Roman Cristian-Constantin PDL DA
113. Roman Gheorghe PSD DA
114. Roman Victor PSD DA
115. Săpunaru Nini PNL DA
116. Scarlat George PNL DA
117. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
118. Solomon Adrian PSD DA
119. Stan Ion PSD NU
120. Stănescu Alexandru PSD DA
121. Stragea Sorin Constantin PSD DA
122. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
123. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
124. Szabó Ödön UDMR Abținere
125. Șova Lucian PSD DA
126. Ștefan Viorel PSD Abținere
127. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
129. Toader Mircea-Nicu PDL DA
130. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
131. Tudorache Daniel PSD DA
132. Tudorie Violeta PSD DA
133. Tudose Mihai PSD DA
134. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
135. Udriște Gheorghe PDL DA
136. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
137. Ursărescu Dorinel PNL DA
138. Vainer Aurel Minoritati DA
139. Varga Lucia-Ana PNL DA
140. Varga Vasile PNL DA
141. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
142. Vlădoiu Aurel PSD DA
143. Zaharcu Neviser PSD DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
145. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro