Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:07 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:07

Subiect vot: Propunere 4
PL 433/2009 de modificare și completare a art.82¹ din Legea nr.161 din 19 aprilie 2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:152 68 40 14 5 9 5 7 4
- voturi pentru (DA):151 67 40 14 5 9 5 7 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Balan Ioan PDL DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
12. Buican Cristian PNL DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Calimente Mihăiță PNL DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Cioată Cezar ALDE DA
17. Ciobanu Liliana ND DA
18. Ciocan Dan PSD DA
19. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
21. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
22. Ciuhodaru Tudor ND DA
23. Cocei Erland PNL DA
24. Costin Gheorghe PNL DA
25. Covaci Dorel PSD DA
26. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
27. Crăciunescu Grigore PNL DA
28. Cristea Victor PSD DA
29. Cristian Horia PNL DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
31. Culețu Dănuț PDL DA
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
35. Dima Toader PSD DA
36. Diniță Ion ALDE DA
37. Doboș Anton PNL DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dolha Mircea PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
43. Dragomir Maria ND DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
46. Enache Marian PSD DA
47. Eparu Ion PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fejér László-Ődőn UDMR DA
50. Firczak Gheorghe Minoritati DA
51. Florea Daniel PSD DA
52. Frăticiu Gheorghe PSD DA
53. Galan Constantin PNL DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gheorghe Florin - DA
56. Gheorghe Tinel PDL DA
57. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
58. Grama Horia PSD DA
59. Grecea Maria PNL DA
60. Gudu Vasile PDL DA
61. Guran Virgil PNL DA
62. Harbuz Liviu PSD DA
63. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
64. Hulea Ioan PSD DA
65. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
66. Iancu Iulian PSD DA
67. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD DA
69. Ionescu Aurelian ALDE DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
73. Itu Cornel PSD -
74. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
75. Kerekes Károly UDMR DA
76. Khraibani Camelia PSD DA
77. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
78. Lupu Mihai PNL DA
79. Marcoci Vlad PSD DA
80. Marcu Nicu PNL DA
81. Marica Petru-Sorin PSD DA
82. Marin Laura PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Máté András-Levente UDMR DA
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
86. Mihai Aurelian - DA
87. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
88. Militaru Lucian PDL DA
89. Mircovici Niculae Minoritati DA
90. Mitrea Miron Tudor PSD DA
91. Mocanu Vasile PSD DA
92. Mocioi Niculina ND DA
93. Moldovan Ioan ALDE DA
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Nassar Rodica PSD DA
96. Neacșu Marian PSD DA
97. Negruț Clement - DA
98. Negruț Cornelia ALDE DA
99. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL DA
101. Nicolae Florian PSD DA
102. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
103. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
104. Nistor Marioara PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Ochi Ion PSD DA
107. Orban Ludovic PNL DA
108. Palașcă Viorel PNL DA
109. Paul Maria-Andreea PDL DA
110. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
111. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
112. Popa Octavian-Marius PNL DA
113. Popeangă Vasile PSD DA
114. Preda Cezar-Florin PDL DA
115. Pușcaș Iacob PSD DA
116. Răducanu Ion PSD DA
117. Rădulescu Romeo PDL DA
118. Roman Cristian-Constantin PDL DA
119. Roman Gheorghe PSD DA
120. Roman Victor PSD DA
121. Săpunaru Nini PNL DA
122. Scarlat George PNL DA
123. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
124. Solomon Adrian PSD DA
125. Stan Ion PSD DA
126. Stănescu Alexandru PSD DA
127. Stragea Sorin Constantin PSD DA
128. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
129. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
130. Surdu Raluca PNL DA
131. Szabó Ödön UDMR DA
132. Șova Lucian PSD DA
133. Ștefan Viorel PSD DA
134. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
135. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
136. Toader Mircea-Nicu PDL DA
137. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
138. Tudorache Daniel PSD DA
139. Tudorie Violeta PSD DA
140. Tudose Mihai PSD DA
141. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
142. Udriște Gheorghe PDL DA
143. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
144. Ursărescu Dorinel PNL DA
145. Vainer Aurel Minoritati DA
146. Varga Lucia-Ana PNL DA
147. Varga Vasile PNL DA
148. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
149. Vlădoiu Aurel PSD DA
150. Zaharcu Neviser PSD DA
151. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
152. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro