Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:16 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:16

Subiect vot: Propunere 5
PL 279/2014 privind abilitarea Guvernului de a emite Ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:151 70 40 11 5 9 4 7 5
- voturi pentru (DA):148 69 39 11 4 9 4 7 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Baltă Mihai PSD DA
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
6. Bălan Ion PSD DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
12. Buican Cristian PNL DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Calimente Mihăiță PNL DA
15. Calotă Florică Ică PNL DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Chiriță Dumitru PSD DA
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
19. Cioată Cezar ALDE DA
20. Ciobanu Liliana ND DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
24. Ciuhodaru Tudor ND NU
25. Cocei Erland PNL DA
26. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
27. Costin Gheorghe PNL DA
28. Covaci Dorel PSD DA
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
30. Crăciunescu Grigore PNL DA
31. Cristea Victor PSD Abținere
32. Cristian Horia PNL DA
33. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
34. Culețu Dănuț PDL DA
35. Cupșa Ioan PNL DA
36. Delureanu Virgil PSD DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Diniță Ion ALDE DA
40. Doboș Anton PNL DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrinescu Traian PNL DA
44. Dolha Mircea PNL DA
45. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
46. Dragomir Maria ND DA
47. Dragomir Viorel Marian PSD DA
48. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
49. Enache Marian PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fejér László-Ődőn UDMR DA
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Florea Daniel PSD DA
54. Frăticiu Gheorghe PSD DA
55. Galan Constantin PNL DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gheorghe Florin - DA
59. Gheorghe Tinel PDL DA
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
61. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
62. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
63. Grama Horia PSD DA
64. Grecea Maria PNL DA
65. Guran Virgil PNL DA
66. Harbuz Liviu PSD DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
68. Hulea Ioan PSD DA
69. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ionescu Aurelian ALDE DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
76. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
77. Kereskényi Gábor UDMR DA
78. Khraibani Camelia PSD DA
79. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
80. Lupu Mihai PNL DA
81. Marcoci Vlad PSD DA
82. Marcu Nicu PNL DA
83. Marcu Viorica PNL DA
84. Marica Petru-Sorin PSD DA
85. Marin Laura PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Mihai Aurelian - DA
90. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
91. Militaru Lucian PDL DA
92. Mircovici Niculae Minoritati DA
93. Mitrea Miron Tudor PSD DA
94. Mocanu Vasile PSD DA
95. Moisii Constantin PSD DA
96. Moldovan Ioan ALDE DA
97. Moldovan Iosif UDMR DA
98. Murgu Neagu PSD DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Neacșu Marian PSD DA
101. Negruț Clement - DA
102. Negruț Cornelia ALDE DA
103. Nichita Cristina PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL DA
105. Nicolae Florian PSD DA
106. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
107. Niculescu Dumitru ND DA
108. Nistor Marioara PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Ochi Ion PSD DA
111. Orban Ludovic PNL DA
112. Palașcă Viorel PNL DA
113. Paul Maria-Andreea PDL DA
114. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
115. Peia Ninel PSD DA
116. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
117. Popa Octavian-Marius PNL DA
118. Popeangă Vasile PSD DA
119. Pușcaș Iacob PSD DA
120. Rădulescu Romeo PDL DA
121. Roman Cristian-Constantin PDL DA
122. Roman Gheorghe PSD DA
123. Roman Victor PSD DA
124. Sava Andrei-Valentin PSD DA
125. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
126. Săpunaru Nini PNL DA
127. Scarlat George PNL DA
128. Simedru Dan Coriolan PNL DA
129. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
130. Solomon Adrian PSD DA
131. Stan Ion PSD DA
132. Stănescu Alexandru PSD DA
133. Stragea Sorin Constantin PSD DA
134. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
135. Șimon Gheorghe PSD DA
136. Șova Lucian PSD DA
137. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
138. Tămâian Ioan PNL DA
139. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
140. Tomac Eugen - DA
141. Tudorache Daniel PSD DA
142. Tudorie Violeta PSD DA
143. Tudose Mihai PSD DA
144. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
145. Udriște Gheorghe PDL DA
146. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
147. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
148. Vlădoiu Aurel PSD DA
149. Zaharcu Neviser PSD DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
151. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro