Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:20 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:20

Subiect vot: Propunere 6
PL 279/2014 privind abilitarea Guvernului de a emite Ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:160 74 41 13 5 11 4 7 5
- voturi pentru (DA):94 71 1 - - 11 4 7 -
- voturi împotrivă (NU):59 1 38 13 2 - - - 5
- abțineri:3 - - - 3 - - - -
- nu au votat:4 2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
7. Bălan Ion PSD DA
8. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
9. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
10. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
11. Buican Cristian PNL NU
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Calimente Mihăiță PNL NU
14. Calotă Florică Ică PNL NU
15. Călin Ion PSD DA
16. Chiriță Dumitru PSD DA
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
18. Cioată Cezar ALDE DA
19. Ciobanu Liliana ND NU
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
23. Ciuhodaru Tudor ND NU
24. Cocei Erland PNL NU
25. Codîrlă Liviu PSD DA
26. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
27. Costin Gheorghe PNL NU
28. Covaci Dorel PSD DA
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
30. Crăciunescu Grigore PNL NU
31. Cristian Horia PNL -
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Culețu Dănuț PDL NU
34. Cupșa Ioan PNL NU
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
37. Dima Toader PSD DA
38. Diniță Ion ALDE DA
39. Doboș Anton PNL NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobrinescu Traian PNL NU
42. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
43. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
44. Dragomir Maria ND Abținere
45. Dragomir Viorel Marian PSD DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
48. Emacu Gheorghe PSD DA
49. Enache Marian PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fejér László-Ődőn UDMR DA
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Florea Daniel PSD DA
54. Frăticiu Gheorghe PSD DA
55. Galan Constantin PNL NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Florin - NU
58. Gheorghe Tinel PDL NU
59. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
60. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
61. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
62. Grama Horia PSD DA
63. Grecea Maria PNL NU
64. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
65. Gudu Vasile PDL NU
66. Guran Virgil PNL NU
67. Harbuz Liviu PSD DA
68. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
69. Hulea Ioan PSD DA
70. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ionescu Aurelian ALDE DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Kereskényi Gábor UDMR DA
80. Khraibani Camelia PSD DA
81. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
82. Marcoci Vlad PSD DA
83. Marcu Nicu PNL NU
84. Marcu Viorica PNL NU
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Marin Laura PSD DA
87. Markó Attila-Gabor UDMR DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Mihai Aurelian - NU
91. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Militaru Lucian PDL NU
94. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
95. Mitrea Miron Tudor PSD DA
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Moisii Constantin PSD DA
98. Moldovan Ioan ALDE DA
99. Moldovan Iosif UDMR DA
100. Molnar Zsolt UDMR DA
101. Murgu Neagu PSD DA
102. Nassar Rodica PSD DA
103. Neacșu Marian PSD DA
104. Negruț Clement - NU
105. Negruț Cornelia ALDE DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nicolae Florian PSD DA
108. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
109. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
110. Niculescu Dumitru ND Abținere
111. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
112. Nistor Marioara PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Ochi Ion PSD DA
115. Orban Ludovic PNL NU
116. Palașcă Viorel PNL -
117. Paul Maria-Andreea PDL NU
118. Păun Nicolae Minoritati DA
119. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
120. Peia Ninel PSD DA
121. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
122. Popa Octavian-Marius PNL NU
123. Popeangă Vasile PSD DA
124. Pușcaș Iacob PSD DA
125. Rădulescu Romeo PDL NU
126. Reuer Elena-Ramona PNL NU
127. Roman Cristian-Constantin PDL NU
128. Roman Gheorghe PSD DA
129. Roman Victor PSD DA
130. Sava Andrei-Valentin PSD DA
131. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
132. Săpunaru Nini PNL NU
133. Scarlat George PNL NU
134. Simedru Dan Coriolan PNL NU
135. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Stan Ion PSD DA
138. Stănescu Alexandru PSD DA
139. Stragea Sorin Constantin PSD DA
140. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Șimon Gheorghe PSD DA
143. Șova Lucian PSD NU
144. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
145. Tămâian Ioan PNL NU
146. Toader Mircea-Nicu PDL NU
147. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
148. Tomac Eugen - NU
149. Tudorache Daniel PSD DA
150. Tudorie Violeta PSD DA
151. Tudose Mihai PSD DA
152. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
153. Udriște Gheorghe PDL NU
154. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
155. Vainer Aurel Minoritati DA
156. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
157. Vlădoiu Aurel PSD DA
158. Zaharcu Neviser PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
160. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 21:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro