Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:22 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:22

Subiect vot: Propunere 7
PL 279/2014 privind abilitarea Guvernului de a emite Ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:166 75 44 13 5 10 7 5 7
- voturi pentru (DA):112 74 - 7 4 10 7 5 5
- voturi împotrivă (NU):48 - 40 6 1 - - - 1
- abțineri:5 1 3 - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
8. Bălan Ion PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
13. Buican Cristian PNL NU
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Calimente Mihăiță PNL NU
16. Calotă Florică Ică PNL NU
17. Călin Ion PSD DA
18. Cernea Remus-Florinel - Abținere
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
21. Ciobanu Liliana ND DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
26. Ciuhodaru Tudor ND NU
27. Cocei Erland PNL NU
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
29. Costin Gheorghe PNL NU
30. Covaci Dorel PSD DA
31. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
32. Crăciunescu Grigore PNL NU
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cristian Horia PNL NU
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Culețu Dănuț PDL DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Delureanu Virgil PSD DA
39. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
40. Dima Toader PSD DA
41. Doboș Anton PNL NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD DA
43. Dobrinescu Traian PNL NU
44. Dolha Nechita-Stelian PNL -
45. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
46. Dragomir Maria ND DA
47. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
48. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
49. Emacu Gheorghe PSD DA
50. Enache Marian PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Fejér László-Ődőn UDMR DA
53. Firczak Gheorghe Minoritati DA
54. Florea Daniel PSD DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Galan Constantin PNL NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
59. Gheorghe Florin - NU
60. Gheorghe Tinel PDL DA
61. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
62. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
63. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
64. Grama Horia PSD DA
65. Grecea Maria PNL NU
66. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
67. Guran Virgil PNL NU
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Harbuz Liviu PSD DA
70. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
71. Hulea Ioan PSD DA
72. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Iane Daniel PNL NU
75. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ionescu Aurelian ALDE DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
80. Itu Cornel PSD DA
81. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
82. Kereskényi Gábor UDMR DA
83. Khraibani Camelia PSD DA
84. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
85. Marcoci Vlad PSD DA
86. Marcu Nicu PNL NU
87. Marcu Viorica PNL NU
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Marin Laura PSD DA
90. Markó Attila-Gabor UDMR DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
94. Mihai Aurelian - DA
95. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
96. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
97. Militaru Lucian PDL DA
98. Mircovici Niculae Minoritati DA
99. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
100. Mitrea Miron Tudor PSD DA
101. Mocanu Vasile PSD DA
102. Moisii Constantin PSD DA
103. Moldovan Ioan ALDE DA
104. Moldovan Iosif UDMR DA
105. Molnar Zsolt UDMR DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Neacșu Marian PSD DA
108. Negruț Clement - DA
109. Negruț Cornelia ALDE DA
110. Nichita Cristina PSD DA
111. Nicoară Romeo Florin PNL NU
112. Nicolae Florian PSD DA
113. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
114. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
115. Niculae Aurel - DA
116. Niculescu Dumitru ND DA
117. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
118. Nistor Marioara PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Ochi Ion PSD DA
121. Oltean Ioan PDL NU
122. Orban Ludovic PNL NU
123. Palașcă Viorel PNL NU
124. Paul Maria-Andreea PDL NU
125. Păun Nicolae Minoritati DA
126. Peia Ninel PSD DA
127. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
128. Popa Octavian-Marius PNL NU
129. Popeangă Vasile PSD DA
130. Pușcaș Iacob PSD DA
131. Rădulescu Romeo PDL NU
132. Reuer Elena-Ramona PNL NU
133. Roman Cristian-Constantin PDL DA
134. Roman Gheorghe PSD DA
135. Roman Victor PSD DA
136. Sava Andrei-Valentin PSD DA
137. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
138. Săpunaru Nini PNL NU
139. Scarlat George PNL Abținere
140. Simedru Dan Coriolan PNL NU
141. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
142. Solomon Adrian PSD DA
143. Stan Ion PSD DA
144. Stănescu Alexandru PSD DA
145. Stragea Sorin Constantin PSD DA
146. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
147. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
148. Șimon Gheorghe PSD DA
149. Șova Lucian PSD Abținere
150. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
151. Tămâian Ioan PNL NU
152. Toader Mircea-Nicu PDL DA
153. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
154. Tomac Eugen - DA
155. Tudorache Daniel PSD DA
156. Tudorie Violeta PSD DA
157. Tudose Mihai PSD DA
158. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
159. Udriște Gheorghe PDL DA
160. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
161. Varga Vasile PNL NU
162. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
163. Vlădoiu Aurel PSD DA
164. Zaharcu Neviser PSD DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
166. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 23:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro