Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2014 > 11:23 Versiunea pentru printare
Marți, 17 iunie 2014, ora 11:23

Subiect vot: Propunere 8
PL 279/2014 privind abilitarea Guvernului de a emite Ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:177 82 46 13 5 11 6 6 8
- voturi pentru (DA):70 2 44 13 4 - - - 7
- voturi împotrivă (NU):104 79 1 - 1 10 6 6 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin - DA
6. Arsene Ionel PSD NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
10. Bălan Ion PSD NU
11. Berci Vasile PNL DA
12. Birchall Ana PSD NU
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
15. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Calimente Mihăiță PNL DA
19. Calotă Florică Ică PNL DA
20. Călin Ion PSD NU
21. Cernea Remus-Florinel - DA
22. Chiriță Dumitru PSD NU
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
24. Ciobanu Liliana ND NU
25. Ciocan Dan PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
29. Ciuhodaru Tudor ND DA
30. Cocei Erland PNL DA
31. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
32. Costin Gheorghe PNL DA
33. Covaci Dorel PSD NU
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
35. Crăciunescu Grigore PNL DA
36. Cristea Victor PSD NU
37. Cristian Horia PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
39. Culețu Dănuț PDL DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Delureanu Virgil PSD NU
42. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
43. Dima Toader PSD NU
44. Diniță Ion ALDE NU
45. Doboș Anton PNL DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD NU
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrinescu Traian PNL DA
49. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
50. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
51. Dragomir Maria ND DA
52. Dragomir Viorel Marian PSD NU
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
54. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
55. Emacu Gheorghe PSD NU
56. Enache Marian PSD NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR NU
58. Fejér László-Ődőn UDMR NU
59. Firczak Gheorghe Minoritati NU
60. Florea Daniel PSD NU
61. Frăticiu Gheorghe PSD NU
62. Galan Constantin PNL DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghe Florin - DA
65. Gheorghe Tinel PDL DA
66. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
67. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
68. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
69. Grama Horia PSD NU
70. Grecea Maria PNL DA
71. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
72. Guran Virgil PNL DA
73. Harbuz Liviu PSD NU
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
75. Hulea Ioan PSD NU
76. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
77. Iancu Iulian PSD NU
78. Iane Daniel PNL DA
79. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ionescu Aurelian ALDE NU
82. Iordache Florin PSD NU
83. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
84. Itu Cornel PSD NU
85. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
86. Kerekes Károly UDMR NU
87. Kereskényi Gábor UDMR NU
88. Khraibani Camelia PSD NU
89. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
90. Marcoci Vlad PSD NU
91. Marcu Nicu PNL Abținere
92. Marcu Viorica PNL DA
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Marin Gheorghe PSD NU
95. Marin Laura PSD NU
96. Markó Attila-Gabor UDMR NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
98. Máté András-Levente UDMR NU
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
100. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
101. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
102. Mihai Aurelian - DA
103. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
105. Militaru Lucian PDL DA
106. Mircovici Niculae Minoritati NU
107. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
108. Mitrea Miron Tudor PSD NU
109. Mocanu Vasile PSD NU
110. Moisii Constantin PSD NU
111. Moldovan Ioan ALDE NU
112. Moldovan Iosif UDMR NU
113. Molnar Zsolt UDMR NU
114. Nassar Rodica PSD -
115. Neacșu Marian PSD NU
116. Negruț Clement - DA
117. Negruț Cornelia ALDE NU
118. Nichita Cristina PSD NU
119. Nicoară Romeo Florin PNL DA
120. Nicolae Florian PSD NU
121. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
122. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
123. Niculae Aurel - NU
124. Niculescu Dumitru ND DA
125. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
126. Nistor Marioara PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Ochi Ion PSD NU
129. Oltean Ioan PDL DA
130. Orban Ludovic PNL DA
131. Palașcă Viorel PNL DA
132. Paul Maria-Andreea PDL DA
133. Păun Nicolae Minoritati NU
134. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
135. Peia Ninel PSD NU
136. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
137. Popa Octavian-Marius PNL DA
138. Popeangă Vasile PSD NU
139. Pușcaș Iacob PSD NU
140. Rădulescu Romeo PDL DA
141. Reuer Elena-Ramona PNL DA
142. Roman Cristian-Constantin PDL DA
143. Roman Gheorghe PSD NU
144. Roman Victor PSD NU
145. Roșca Lucreția PSD NU
146. Sava Andrei-Valentin PSD NU
147. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
148. Săpunaru Nini PNL DA
149. Scarlat George PNL DA
150. Simedru Dan Coriolan PNL DA
151. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
152. Solomon Adrian PSD NU
153. Stan Ion PSD NU
154. Stănescu Alexandru PSD NU
155. Stragea Sorin Constantin PSD NU
156. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
157. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
158. Șimon Gheorghe PSD NU
159. Șova Lucian PSD DA
160. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
161. Tămâian Ioan PNL NU
162. Toader Mircea-Nicu PDL DA
163. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
164. Tomac Eugen - DA
165. Tudorache Daniel PSD NU
166. Tudorie Violeta PSD NU
167. Tudose Mihai PSD NU
168. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
169. Udriște Gheorghe PDL DA
170. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
171. Vainer Aurel Minoritati NU
172. Varga Vasile PNL DA
173. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
174. Vlădoiu Aurel PSD NU
175. Zaharcu Neviser PSD NU
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
177. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 23:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro