Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2014 > 17:56 Versiunea pentru printare
Luni, 23 iunie 2014, ora 17:56

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Forma inițială a art.1
PL 528/2013 privind exonerarea de la plată a unor sume de către personalul plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:127 60 20 13 8 12 7 5 2
- voturi pentru (DA):88 56 18 1 7 - 1 5 -
- voturi împotrivă (NU):8 1 1 - - - 5 - 1
- abțineri:30 2 1 12 1 12 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Antal István UDMR Abținere
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Avram Marian PSD -
7. Axente Ioan PSD DA
8. Balan Ioan PDL Abținere
9. Bălan Ion PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Blănariu Valentin ND DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
14. Boghicevici Claudia PDL DA
15. Bónis István UDMR Abținere
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Canacheu Costică PDL Abținere
19. Călin Ion PSD DA
20. Cherecheș Florica PNL DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Covaci Dorel PSD DA
24. Cristea Victor PSD DA
25. Cristian Horia PNL Abținere
26. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
27. Culețu Dănuț PDL Abținere
28. Dalca Ștefan-Petru ND DA
29. Deaconu Mihai ND DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
32. Dima Toader PSD NU
33. Dobre Mircea-Titus PSD DA
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
36. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
37. Dragomir Maria ND DA
38. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
39. Eparu Ion PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
41. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
42. Frăticiu Gheorghe PSD Abținere
43. Galan Constantin PNL DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
46. Gheorghe Tinel PDL Abținere
47. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
48. Grecea Maria PNL DA
49. Gudu Vasile PDL Abținere
50. Gust Băloșin Florentin PSD DA
51. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
52. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
53. Horga Vasile PNL DA
54. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
55. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
56. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Intotero Natalia-Elena PSD DA
59. Ionescu Aurelian ALDE DA
60. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
61. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
62. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
63. Lupu Mihai PNL DA
64. Marcoci Vlad PSD DA
65. Marica Petru-Sorin PSD DA
66. Marin Gheorghe PSD DA
67. Marin Laura PSD DA
68. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
69. Martin Eduard-Stelian PSD DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
71. Máté András-Levente UDMR Abținere
72. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
73. Melinte Ion PSD DA
74. Mihai Aurelian - NU
75. Mincă Liliana ND DA
76. Mitrea Manuela PSD DA
77. Mitrea Miron Tudor PSD DA
78. Mocioi Niculina ND Abținere
79. Moldovan Ioan ALDE DA
80. Muntean Mircia PSD DA
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Nassar Rodica PSD DA
83. Neacșu Marian PSD DA
84. Negruț Cornelia ALDE DA
85. Nichita Cristina PSD DA
86. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
87. Niculescu Dumitru ND DA
88. Nistor Laurențiu PSD DA
89. Niță Emil PSD DA
90. Oajdea Daniel Vasile ND DA
91. Pambuccian Varujan Minoritati NU
92. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
93. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
94. Petric Octavian PSD DA
95. Popeangă Vasile PSD DA
96. Rădulescu Romeo PDL Abținere
97. Rățoi Neculai PSD DA
98. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
99. Roman Gheorghe PSD Abținere
100. Roman Petre PNL DA
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Rusu Valentin PNL DA
103. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
104. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
105. Scarlat George PNL DA
106. Seres Dénes UDMR Abținere
107. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
108. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
109. Solomon Adrian PSD DA
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Szabó Ödön UDMR Abținere
112. Șova Lucian PSD DA
113. Ștefan Viorel PSD DA
114. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
115. Tiuch Cătălin PSD DA
116. Tudorache Daniel PSD DA
117. Tudorie Violeta PSD DA
118. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
119. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
120. Vainer Aurel Minoritati Abținere
121. Varga Lucia-Ana PNL DA
122. Varga Vasile PNL DA
123. Vlădoiu Aurel PSD DA
124. Vulpescu Ioan PSD DA
125. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
126. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
127. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro