Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 10:45 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 10:45

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Propunerea domnului deputat Marton Árpád-Francisc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:133 72 27 13 - 12 3 5 1
- voturi pentru (DA):34 2 4 13 - 12 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):96 68 22 - - - 1 5 -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Avram Marian PSD NU
6. Axente Ioan PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
11. Berci Vasile PNL NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bode Lucian Nicolae PDL DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
15. Boghicevici Claudia PDL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Bordeianu Dan PNL NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Canacheu Costică PDL DA
22. Călin Ion PSD NU
23. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
26. Cioată Cezar ALDE NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Cocei Erland PNL NU
29. Cristea Victor PSD NU
30. Cristian Horia PNL NU
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
32. Culețu Dănuț PDL DA
33. Delureanu Virgil PSD NU
34. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
35. Doboș Anton PNL NU
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
38. Dolineaschi Andrei PSD NU
39. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
40. Dragomir Viorel Marian PSD NU
41. Emacu Gheorghe PSD NU
42. Enache Marian PSD NU
43. Eparu Ion PSD NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Fejér László-Ődőn UDMR DA
46. Florea Daniel PSD NU
47. Frăticiu Gheorghe PSD NU
48. Galan Constantin PNL NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
51. Gheorghe Tinel PDL DA
52. Grama Horia PSD NU
53. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
54. Gudu Vasile PDL DA
55. Guran Virgil PNL NU
56. Harbuz Liviu PSD NU
57. Hrebenciuc Viorel PSD DA
58. Hulea Ioan PSD NU
59. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
60. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
62. Ibram Iusein Minoritati NU
63. Intotero Natalia-Elena PSD NU
64. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
65. Iriza Scarlat PSD NU
66. Itu Cornel PSD NU
67. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
68. Kerekes Károly UDMR DA
69. Kereskényi Gábor UDMR DA
70. Khraibani Camelia PSD NU
71. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
72. Lupu Mihai PNL DA
73. Manda Iulian Claudiu PSD NU
74. Marica Petru-Sorin PSD NU
75. Marin Gheorghe PSD NU
76. Marin Laura PSD NU
77. Markó Attila-Gabor UDMR DA
78. Marocico Ion Minoritati DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
80. Máté András-Levente UDMR DA
81. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
82. Militaru Lucian PDL DA
83. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
84. Mitrea Manuela PSD NU
85. Mitrea Miron Tudor PSD NU
86. Moisii Constantin PSD NU
87. Moldovan Ioan ALDE NU
88. Moldovan Iosif UDMR DA
89. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
90. Munteanu Ioan PSD NU
91. Neacșu Marian PSD NU
92. Necula Cosmin PSD NU
93. Negruț Cornelia ALDE NU
94. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
95. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
96. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
97. Nosa Iuliu PSD NU
98. Paul Maria-Andreea PDL DA
99. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
100. Peia Ninel PSD NU
101. Petric Octavian PSD NU
102. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
103. Răducanu Ion PSD NU
104. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
105. Rățoi Neculai PSD NU
106. Roman Cristian-Constantin PDL DA
107. Roșca Lucreția PSD NU
108. Scarlat George PNL NU
109. Simedru Dan Coriolan PNL DA
110. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
111. Stan Ioan PSD NU
112. Stănescu Alexandru PSD NU
113. Stragea Sorin Constantin PSD NU
114. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
115. Surdu Raluca PNL NU
116. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
117. Șcheau Ion PSD NU
118. Șova Lucian PSD NU
119. Ștefan Viorel PSD NU
120. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
121. Tabugan Ion PSD NU
122. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
123. Tîlvăr Angel PSD DA
124. Toader Mircea-Nicu PDL DA
125. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
126. Tudorache Daniel PSD NU
127. Tudorie Violeta PSD NU
128. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
129. Varga Lucia-Ana PNL NU
130. Varga Vasile PNL NU
131. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
132. Zaharcu Neviser PSD NU
133. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro