Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 10:46 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 10:46

Subiect vot: Dezbaterea de pe ordinea de zi a pct.33 la pct.25
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:148 79 35 12 - 13 3 5 1
- voturi pentru (DA):132 77 35 - - 12 3 5 -
- voturi împotrivă (NU):12 - - 11 - - - - 1
- abțineri:2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István UDMR -
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Berci Vasile PNL DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PDL NU
14. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
15. Boghicevici Claudia PDL NU
16. Bónis István UDMR DA
17. Bordeianu Dan PNL DA
18. Bucur Constantin-Alin PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PDL NU
24. Călin Ion PSD DA
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
29. Cioată Cezar ALDE DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Cocei Erland PNL DA
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cristian Horia PNL DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Delureanu Virgil PSD DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Dolineaschi Andrei PSD DA
43. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Emacu Gheorghe PSD DA
46. Enache Marian PSD DA
47. Eparu Ion PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fejér László-Ődőn UDMR DA
50. Florea Daniel PSD DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Galan Constantin PNL DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gheorghe Tinel PDL NU
57. Grama Horia PSD DA
58. Grecea Maria PNL DA
59. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
60. Gudu Vasile PDL NU
61. Guran Virgil PNL DA
62. Harbuz Liviu PSD DA
63. Hrebenciuc Viorel PSD DA
64. Hulea Ioan PSD DA
65. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
66. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
67. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
71. Iriza Scarlat PSD DA
72. Itu Cornel PSD DA
73. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
74. Kerekes Károly UDMR DA
75. Kereskényi Gábor UDMR DA
76. Khraibani Camelia PSD DA
77. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
78. Lupu Mihai PNL DA
79. Manda Iulian Claudiu PSD DA
80. Marica Petru-Sorin PSD DA
81. Marin Gheorghe PSD DA
82. Marin Laura PSD DA
83. Markó Attila-Gabor UDMR DA
84. Marocico Ion Minoritati DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
86. Máté András-Levente UDMR DA
87. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
88. Militaru Lucian PDL NU
89. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
90. Mitrea Manuela PSD DA
91. Mitrea Miron Tudor PSD DA
92. Mîrza Gavril PSD DA
93. Moisii Constantin PSD DA
94. Moldovan Ioan ALDE DA
95. Moldovan Iosif UDMR DA
96. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Nassar Rodica PSD -
99. Neacșu Marian PSD DA
100. Necula Cosmin PSD DA
101. Negruț Cornelia ALDE DA
102. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
103. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
104. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paul Maria-Andreea PDL NU
108. Pârgaru Ion PNL DA
109. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
110. Peia Ninel PSD DA
111. Petric Octavian PSD DA
112. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
113. Răducanu Ion PSD DA
114. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
115. Rățoi Neculai PSD DA
116. Reuer Elena-Ramona PNL DA
117. Roman Cristian-Constantin PDL NU
118. Roșca Lucreția PSD DA
119. Săpunaru Nini PNL DA
120. Scarlat George PNL DA
121. Scutaru Adrian George PNL DA
122. Seres Dénes UDMR DA
123. Simedru Dan Coriolan PNL DA
124. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
125. Stan Ioan PSD DA
126. Stănescu Alexandru PSD DA
127. Stragea Sorin Constantin PSD DA
128. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
129. Surdu Raluca PNL DA
130. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
131. Șcheau Ion PSD DA
132. Șova Lucian PSD DA
133. Ștefan Viorel PSD DA
134. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
135. Tabugan Ion PSD DA
136. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
137. Tîlvăr Angel PSD DA
138. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
139. Tudorache Daniel PSD DA
140. Tudorie Violeta PSD DA
141. Turcan Raluca PDL NU
142. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
143. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
144. Varga Lucia-Ana PNL DA
145. Varga Vasile PNL DA
146. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
147. Zaharcu Neviser PSD DA
148. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro