Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 10:58 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 10:58

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 460/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2012 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul sanitar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:152 80 36 13 4 11 3 4 1
- voturi pentru (DA):15 1 - - 4 9 1 - -
- voturi împotrivă (NU):136 79 36 13 - 1 2 4 1
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Axente Ioan PSD NU
5. Babuș Radu PSD NU
6. Balan Ioan PDL NU
7. Baltă Mihai PSD NU
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
9. Berci Vasile PNL NU
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
13. Boghicevici Claudia PDL NU
14. Bónis István UDMR NU
15. Bordeianu Dan PNL NU
16. Bucur Constantin-Alin PSD NU
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Burlacu Ștefan ND DA
21. Călin Ion PSD NU
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
23. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
26. Cioată Cezar ALDE NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
29. Ciurariu Florin PNL NU
30. Cocei Erland PNL NU
31. Cristea Victor PSD NU
32. Cristian Horia PNL NU
33. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
34. Culețu Dănuț PDL NU
35. Deaconu Mihai ND DA
36. Delureanu Virgil PSD NU
37. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
38. Dima Toader PSD NU
39. Doboș Anton PNL NU
40. Dobre Victor Paul PNL NU
41. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
42. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
43. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
44. Emacu Gheorghe PSD NU
45. Enache Marian PSD NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Fejér László-Ődőn UDMR DA
48. Florea Daniel PSD NU
49. Fonta Nuțu PSD NU
50. Frăticiu Gheorghe PSD NU
51. Galan Constantin PNL NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gheorghe Tinel PDL NU
56. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
57. Grama Horia PSD NU
58. Grecea Maria PNL NU
59. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
60. Gudu Vasile PDL NU
61. Guran Virgil PNL NU
62. Harbuz Liviu PSD NU
63. Horga Vasile PNL NU
64. Hrebenciuc Viorel PSD NU
65. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
66. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
67. Iancu Iulian PSD NU
68. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
69. Ibram Iusein Minoritati NU
70. Intotero Natalia-Elena PSD NU
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
72. Iriza Scarlat PSD NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
75. Kerekes Károly UDMR DA
76. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
77. Khraibani Camelia PSD NU
78. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
79. Lupu Mihai PNL NU
80. Manda Iulian Claudiu PSD NU
81. Marcoci Vlad PSD NU
82. Marica Petru-Sorin PSD NU
83. Marin Gheorghe PSD NU
84. Marin Laura PSD NU
85. Markó Attila-Gabor UDMR DA
86. Marocico Ion Minoritati NU
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Máté András-Levente UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
90. Melinte Ion PSD NU
91. Militaru Lucian PDL NU
92. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
93. Mîrza Gavril PSD NU
94. Mocioi Niculina ND DA
95. Moisii Constantin PSD NU
96. Moldovan Ioan ALDE NU
97. Munteanu Ioan PSD NU
98. Murgu Neagu PSD NU
99. Nassar Rodica PSD NU
100. Neacșu Marian PSD NU
101. Necula Cosmin PSD NU
102. Negruț Cornelia ALDE NU
103. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
104. Nichita Cristina PSD NU
105. Nicolae Florian PSD NU
106. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
107. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
108. Nistor Laurențiu PSD NU
109. Niță Emil PSD NU
110. Nosa Iuliu PSD NU
111. Pană Adriana-Doina PSD NU
112. Paul Maria-Andreea PDL NU
113. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
114. Petric Octavian PSD NU
115. Popa Octavian-Marius PNL NU
116. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
117. Răducanu Ion PSD NU
118. Rățoi Neculai PSD NU
119. Reuer Elena-Ramona PNL NU
120. Roman Cristian-Constantin PDL NU
121. Roșca Lucreția PSD NU
122. Săpunaru Nini PNL NU
123. Scarlat George PNL NU
124. Scutaru Adrian George PNL NU
125. Seres Dénes UDMR DA
126. Simedru Dan Coriolan PNL NU
127. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
128. Solomon Adrian PSD NU
129. Stan Ioan PSD NU
130. Stativă Irinel Ioan PSD NU
131. Stănescu Alexandru PSD NU
132. Stragea Sorin Constantin PSD NU
133. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
134. Surdu Raluca PNL NU
135. Șimon Gheorghe PSD NU
136. Șova Lucian PSD NU
137. Ștefan Viorel PSD NU
138. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
139. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
140. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
141. Tîlvăr Angel PSD NU
142. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
143. Tudorache Daniel PSD NU
144. Tudorie Violeta PSD NU
145. Turcan Raluca PDL NU
146. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
147. Udriște Gheorghe PDL NU
148. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
149. Varga Lucia-Ana PNL NU
150. Weber Mihai PSD NU
151. Zaharcu Neviser PSD NU
152. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro