Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 11:55 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 11:55

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:156 84 28 13 2 11 9 6 3
- voturi pentru (DA):108 82 1 - - 11 9 5 -
- voturi împotrivă (NU):44 2 26 12 1 - - - 3
- abțineri:3 - - 1 1 - - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anton Marin - NU
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PDL NU
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Boghicevici Claudia PDL NU
16. Bónis István UDMR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Ciurariu Florin PNL NU
25. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Crăciunescu Grigore PNL NU
28. Cristea Aurelia PSD DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Cristian Horia PNL NU
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
32. Culețu Dănuț PDL NU
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Deaconu Mihai ND Abținere
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
37. Diniță Ion ALDE DA
38. Dobre Victor Paul PNL NU
39. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
40. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
41. Eparu Ion PSD DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Fejér László-Ődőn UDMR DA
44. Firczak Gheorghe Minoritati DA
45. Florea Daniel PSD NU
46. Fonta Nuțu PSD NU
47. Frăticiu Gheorghe PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gheorghe Tinel PDL NU
52. Grama Horia PSD DA
53. Grecea Maria PNL NU
54. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
55. Gudu Vasile PDL NU
56. Guran Virgil PNL NU
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
58. Harbuz Liviu PSD DA
59. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
60. Hrebenciuc Viorel PSD DA
61. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
62. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
63. Iancu Iulian PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Ignat Miron Minoritati DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Ionescu Aurelian ALDE DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
69. Iriza Scarlat PSD DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
72. Kerekes Károly UDMR DA
73. Kereskényi Gábor UDMR DA
74. Khraibani Camelia PSD DA
75. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
76. Manda Iulian Claudiu PSD DA
77. Manolescu Oana Minoritati DA
78. Marcu Viorica PNL NU
79. Marin Gheorghe PSD DA
80. Marin Laura PSD DA
81. Markó Attila-Gabor UDMR DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Máté András-Levente UDMR DA
84. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
85. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
86. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
87. Mitrea Manuela PSD DA
88. Mitrea Miron Tudor PSD DA
89. Mîrza Gavril PSD DA
90. Mocioi Niculina ND NU
91. Moisii Constantin PSD DA
92. Moldovan Ioan ALDE DA
93. Munteanu Ioan PSD DA
94. Nassar Rodica PSD DA
95. Neacșu Marian PSD DA
96. Necula Cosmin PSD DA
97. Negruț Clement - NU
98. Negruț Cornelia ALDE DA
99. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
100. Nichita Cristina PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL -
102. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
103. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
104. Niță Emil PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Paleologu Theodor - NU
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Pană Adriana-Doina PSD DA
109. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
110. Petrea Dorin Silviu PSD DA
111. Petric Octavian PSD DA
112. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
113. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
114. Potor Călin PSD DA
115. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
116. Rădulescu Constantin PSD DA
117. Rădulescu Romeo PDL NU
118. Rățoi Neculai PSD DA
119. Reuer Elena-Ramona PNL NU
120. Rizea Cristian PSD DA
121. Roman Cristian-Constantin PDL NU
122. Roman Gheorghe PSD DA
123. Roman Victor PSD DA
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
126. Scarlat George PNL NU
127. Scutaru Adrian George PNL NU
128. Seres Dénes UDMR DA
129. Simedru Dan Coriolan PNL NU
130. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
131. Solomon Adrian PSD DA
132. Stan Ioan PSD DA
133. Stan Ion PSD DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Stănescu Alexandru PSD DA
136. Stragea Sorin Constantin PSD DA
137. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
138. Șova Lucian PSD DA
139. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
140. Tabugan Ion PSD DA
141. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
142. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
143. Tîlvăr Angel PSD DA
144. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
145. Tudorie Violeta PSD DA
146. Turcan Raluca PDL NU
147. Udriște Gheorghe PDL NU
148. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
149. Vainer Aurel Minoritati DA
150. Varga Lucia-Ana PNL NU
151. Varga Vasile PNL NU
152. Vlase Petru Gabriel PSD DA
153. Vlădoiu Aurel PSD DA
154. Weber Mihai PSD DA
155. Zaharcu Neviser PSD DA
156. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro