Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 11:56

Subiect vot: Dezbaterea de pe ordinea de zi a pct.34 la pct.27
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:166 89 31 14 2 12 9 6 3
- voturi pentru (DA):158 86 29 14 - 12 9 6 2
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - - 1
- abțineri:2 - 1 - 1 - - - -
- nu au votat:4 3 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin - DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PDL DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Boghicevici Claudia PDL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
21. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
27. Covaci Dorel PSD DA
28. Crăciunescu Grigore PNL DA
29. Cristea Aurelia PSD -
30. Cristea Victor PSD DA
31. Cristian Horia PNL DA
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Culețu Dănuț PDL DA
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Deaconu Mihai ND Abținere
36. Delureanu Virgil PSD DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
38. Diniță Ion ALDE DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Dolineaschi Andrei PSD DA
43. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
44. Dumbrăvanu Paul PNL DA
45. Eparu Ion PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Fejér László-Ődőn UDMR DA
48. Firczak Gheorghe Minoritati DA
49. Florea Daniel PSD DA
50. Fonta Nuțu PSD DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Tinel PDL DA
56. Grama Horia PSD DA
57. Grecea Maria PNL DA
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
59. Gudu Vasile PDL DA
60. Guran Virgil PNL DA
61. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
62. Harbuz Liviu PSD DA
63. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
64. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
65. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
66. Iancu Iulian PSD DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Ignat Miron Minoritati DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Ionescu Aurelian ALDE DA
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Iriza Scarlat PSD DA
73. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Kereskényi Gábor UDMR DA
78. Khraibani Camelia PSD DA
79. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
80. Manda Iulian Claudiu PSD DA
81. Manolescu Oana Minoritati DA
82. Marcu Viorica PNL DA
83. Marin Gheorghe PSD DA
84. Marin Laura PSD DA
85. Markó Attila-Gabor UDMR DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
90. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
91. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
92. Mitrea Manuela PSD DA
93. Mitrea Miron Tudor PSD DA
94. Mîrza Gavril PSD DA
95. Mocioi Niculina ND NU
96. Moisii Constantin PSD DA
97. Moldovan Ioan ALDE DA
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Neacșu Marian PSD DA
101. Necula Cosmin PSD DA
102. Negruț Clement - NU
103. Negruț Cornelia ALDE DA
104. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
105. Nichita Cristina PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
108. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
109. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD -
110. Niță Emil PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Paleologu Theodor - DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paul Maria-Andreea PDL DA
116. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
117. Petrea Dorin Silviu PSD DA
118. Petric Octavian PSD DA
119. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
120. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
121. Potor Călin PSD DA
122. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
123. Rădulescu Constantin PSD DA
124. Rădulescu Romeo PDL DA
125. Rățoi Neculai PSD DA
126. Reuer Elena-Ramona PNL DA
127. Rizea Cristian PSD DA
128. Roman Cristian-Constantin PDL DA
129. Roman Gheorghe PSD DA
130. Roman Victor PSD DA
131. Roșca Lucreția PSD DA
132. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
133. Scarlat George PNL DA
134. Scutaru Adrian George PNL -
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simedru Dan Coriolan PNL DA
137. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
138. Solomon Adrian PSD DA
139. Stan Ioan PSD DA
140. Stan Ion PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD -
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Stragea Sorin Constantin PSD DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Surdu Raluca PNL DA
146. Szabó Ödön UDMR DA
147. Șimon Gheorghe PSD DA
148. Șova Lucian PSD DA
149. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
150. Tabugan Ion PSD DA
151. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
152. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
153. Tîlvăr Angel PSD DA
154. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
155. Tudorie Violeta PSD DA
156. Turcan Raluca PDL DA
157. Udriște Gheorghe PDL DA
158. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
159. Varga Lucia-Ana PNL DA
160. Varga Vasile PNL DA
161. Vlase Petru Gabriel PSD DA
162. Vlădoiu Aurel PSD DA
163. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
164. Weber Mihai PSD DA
165. Zaharcu Neviser PSD DA
166. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro