Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 11:56

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Dezbaterea pe ordinea de zi la pct.29
PL 530/2013 pentru modificarea și completarea Art.10, 12 și 13 din Legea nr.82 din 20 noiembrie 1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării " cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:166 91 29 15 2 12 9 6 2
- voturi pentru (DA):121 91 2 - 1 12 9 6 -
- voturi împotrivă (NU):45 - 27 15 1 - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anton Marin - NU
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PDL NU
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Boghicevici Claudia PDL NU
17. Bónis István UDMR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
21. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
22. Cherecheș Florica PNL NU
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
28. Covaci Dorel PSD DA
29. Cristea Aurelia PSD DA
30. Cristea Victor PSD DA
31. Cristian Horia PNL NU
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Culețu Dănuț PDL NU
34. Cupșa Ioan PNL NU
35. Deaconu Mihai ND DA
36. Delureanu Virgil PSD DA
37. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Diniță Ion ALDE DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
43. Dolineaschi Andrei PSD DA
44. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
45. Eparu Ion PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Fejér László-Ődőn UDMR DA
48. Firczak Gheorghe Minoritati DA
49. Florea Daniel PSD DA
50. Fonta Nuțu PSD DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gheorghe Tinel PDL NU
56. Grama Horia PSD DA
57. Grecea Maria PNL NU
58. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
59. Gudu Vasile PDL NU
60. Guran Virgil PNL NU
61. Harbuz Liviu PSD DA
62. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
63. Hrebenciuc Viorel PSD DA
64. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
65. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
66. Iancu Iulian PSD DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Ignat Miron Minoritati DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Ionescu Aurelian ALDE DA
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Iriza Scarlat PSD DA
73. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
74. Itu Cornel PSD DA
75. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Kereskényi Gábor UDMR DA
78. Khraibani Camelia PSD DA
79. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
80. Manda Iulian Claudiu PSD DA
81. Manolescu Oana Minoritati DA
82. Marcu Viorica PNL NU
83. Marin Gheorghe PSD DA
84. Marin Laura PSD DA
85. Markó Attila-Gabor UDMR DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
90. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
91. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
92. Mitrea Manuela PSD DA
93. Mitrea Miron Tudor PSD DA
94. Mîrza Gavril PSD DA
95. Mocioi Niculina ND NU
96. Moisii Constantin PSD DA
97. Moldovan Ioan ALDE DA
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Neacșu Marian PSD DA
101. Necula Cosmin PSD DA
102. Negruț Clement - NU
103. Negruț Cornelia ALDE DA
104. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
105. Nichita Cristina PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
108. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
109. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
110. Niță Emil PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Paul Maria-Andreea PDL NU
115. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
116. Petrea Dorin Silviu PSD DA
117. Petric Octavian PSD DA
118. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
119. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
120. Potor Călin PSD DA
121. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
122. Rădulescu Constantin PSD DA
123. Rădulescu Romeo PDL NU
124. Rățoi Neculai PSD DA
125. Reuer Elena-Ramona PNL NU
126. Rizea Cristian PSD DA
127. Roman Cristian-Constantin PDL NU
128. Roman Gheorghe PSD DA
129. Roman Victor PSD DA
130. Roșca Lucreția PSD DA
131. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
132. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
133. Scarlat George PNL NU
134. Scutaru Adrian George PNL NU
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simedru Dan Coriolan PNL NU
137. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
138. Solomon Adrian PSD DA
139. Stan Ioan PSD DA
140. Stan Ion PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Stragea Sorin Constantin PSD DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Surdu Raluca PNL NU
146. Szabó Ödön UDMR DA
147. Șimon Gheorghe PSD DA
148. Șova Lucian PSD DA
149. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
150. Tabugan Ion PSD DA
151. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
152. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
153. Tîlvăr Angel PSD DA
154. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
155. Tudorie Violeta PSD DA
156. Turcan Raluca PDL NU
157. Udriște Gheorghe PDL NU
158. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Varga Lucia-Ana PNL NU
161. Vlase Petru Gabriel PSD DA
162. Vlădoiu Aurel PSD DA
163. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
164. Weber Mihai PSD DA
165. Zaharcu Neviser PSD DA
166. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro