Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 11:57 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 11:57

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 127/2014 privind înființarea Regiei Autonome "Administrația Canalului Siret-Bărăgan "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:167 90 29 15 2 12 10 6 3
- voturi pentru (DA):165 90 29 15 1 11 10 6 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin - DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PDL DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Boghicevici Claudia PDL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
21. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
22. Chiriță Dumitru PSD DA
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Cristea Aurelia PSD DA
28. Cristea Victor PSD DA
29. Cristian Horia PNL DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
31. Culețu Dănuț PDL DA
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Deaconu Mihai ND DA
34. Delureanu Virgil PSD DA
35. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
36. Dima Toader PSD DA
37. Diniță Ion ALDE DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
41. Dolineaschi Andrei PSD DA
42. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
43. Dumbrăvanu Paul PNL DA
44. Eparu Ion PSD DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Fejér László-Ődőn UDMR DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Florea Daniel PSD DA
49. Fonta Nuțu PSD DA
50. Frăticiu Gheorghe PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Tinel PDL DA
54. Grama Horia PSD DA
55. Grecea Maria PNL DA
56. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
57. Gudu Vasile PDL DA
58. Guran Virgil PNL DA
59. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
60. Harbuz Liviu PSD DA
61. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
62. Hrebenciuc Viorel PSD DA
63. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
64. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Ignat Miron Minoritati DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD DA
69. Ionescu Aurelian ALDE DA
70. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
71. Iriza Scarlat PSD DA
72. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
75. Kerekes Károly UDMR DA
76. Kereskényi Gábor UDMR DA
77. Khraibani Camelia PSD DA
78. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
79. Manda Iulian Claudiu PSD DA
80. Manolescu Oana Minoritati DA
81. Marcu Viorica PNL DA
82. Marin Gheorghe PSD DA
83. Marin Laura PSD DA
84. Markó Attila-Gabor UDMR DA
85. Martin Eduard-Stelian PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
89. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
90. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
91. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
92. Mitrea Manuela PSD DA
93. Mitrea Miron Tudor PSD DA
94. Mîrza Gavril PSD DA
95. Mocioi Niculina ND Abținere
96. Moisii Constantin PSD DA
97. Moldovan Ioan ALDE DA
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Neacșu Marian PSD DA
101. Necula Cosmin PSD DA
102. Negruț Clement - DA
103. Negruț Cornelia ALDE DA
104. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
105. Nichita Cristina PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
108. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
109. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
110. Niță Emil PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Palașcă Viorel PNL DA
113. Paleologu Theodor - DA
114. Pambuccian Varujan Minoritati DA
115. Pană Adriana-Doina PSD DA
116. Paul Maria-Andreea PDL DA
117. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
118. Petrea Dorin Silviu PSD DA
119. Petric Octavian PSD DA
120. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
121. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
122. Potor Călin PSD DA
123. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
124. Rădulescu Constantin PSD DA
125. Rădulescu Romeo PDL DA
126. Rățoi Neculai PSD DA
127. Reuer Elena-Ramona PNL DA
128. Rizea Cristian PSD DA
129. Roman Cristian-Constantin PDL DA
130. Roman Gheorghe PSD DA
131. Roman Victor PSD DA
132. Roșca Lucreția PSD DA
133. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
134. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
135. Scarlat George PNL DA
136. Scutaru Adrian George PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Simedru Dan Coriolan PNL DA
139. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
140. Solomon Adrian PSD DA
141. Stan Ioan PSD DA
142. Stan Ion PSD DA
143. Stănescu Alexandru PSD DA
144. Stragea Sorin Constantin PSD DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Surdu Raluca PNL DA
147. Szabó Ödön UDMR DA
148. Șimon Gheorghe PSD DA
149. Șova Lucian PSD DA
150. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
151. Tabugan Ion PSD DA
152. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
153. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
154. Tîlvăr Angel PSD DA
155. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
156. Tudorie Violeta PSD DA
157. Turcan Raluca PDL DA
158. Udriște Gheorghe PDL DA
159. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
160. Vainer Aurel Minoritati DA
161. Varga Lucia-Ana PNL DA
162. Vlase Petru Gabriel PSD DA
163. Vlădoiu Aurel PSD DA
164. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
165. Weber Mihai PSD DA
166. Zaharcu Neviser PSD DA
167. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro