Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 11:58 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 11:58

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 253/2010 pentru modificarea și completarea Legii serviciului de salubrizare a localităților nr.101/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:159 84 27 15 2 12 9 6 4
- voturi pentru (DA):24 2 - - 2 12 7 - 1
- voturi împotrivă (NU):128 81 26 14 - - - 5 2
- abțineri:4 - 1 1 - - 1 1 -
- nu au votat:3 1 - - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anton Marin - -
6. Axente Ioan PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PDL NU
9. Baltă Mihai PSD NU
10. Bălan Ion PSD NU
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Boghicevici Claudia PDL NU
16. Bónis István UDMR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Călin Ion PSD NU
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
21. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
22. Chiriță Dumitru PSD NU
23. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
24. Ciocan Dan PSD NU
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
26. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
27. Covaci Dorel PSD NU
28. Cristea Aurelia PSD NU
29. Cristea Victor PSD NU
30. Cristian Horia PNL NU
31. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
32. Culețu Dănuț PDL NU
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Deaconu Mihai ND DA
35. Delureanu Virgil PSD NU
36. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
37. Diniță Ion ALDE NU
38. Dobre Mircea-Titus PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
41. Dolineaschi Andrei PSD DA
42. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
43. Dumbrăvanu Paul PNL NU
44. Eparu Ion PSD NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Fejér László-Ődőn UDMR DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Florea Daniel PSD NU
49. Fonta Nuțu PSD NU
50. Frăticiu Gheorghe PSD NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Gheorghe Tinel PDL NU
55. Grama Horia PSD NU
56. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
57. Gudu Vasile PDL NU
58. Guran Virgil PNL NU
59. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
60. Harbuz Liviu PSD NU
61. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
62. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
63. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
64. Iancu Iulian PSD NU
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ignat Miron Minoritati Abținere
67. Intotero Natalia-Elena PSD NU
68. Ionescu Aurelian ALDE NU
69. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
70. Iriza Scarlat PSD NU
71. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
72. Itu Cornel PSD NU
73. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
74. Kerekes Károly UDMR DA
75. Kereskényi Gábor UDMR DA
76. Khraibani Camelia PSD NU
77. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
78. Manda Iulian Claudiu PSD NU
79. Manolescu Oana Minoritati DA
80. Marcu Viorica PNL NU
81. Marin Laura PSD NU
82. Markó Attila-Gabor UDMR DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Máté András-Levente UDMR DA
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
86. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
87. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
88. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
89. Mitrea Manuela PSD NU
90. Mitrea Miron Tudor PSD NU
91. Mîrza Gavril PSD NU
92. Mocioi Niculina ND DA
93. Moisii Constantin PSD NU
94. Moldovan Ioan ALDE NU
95. Munteanu Ioan PSD NU
96. Nassar Rodica PSD NU
97. Neacșu Marian PSD NU
98. Necula Cosmin PSD NU
99. Negruț Clement - DA
100. Negruț Cornelia ALDE NU
101. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
102. Nichita Cristina PSD NU
103. Nicoară Romeo Florin PNL NU
104. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
105. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
106. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
107. Niță Emil PSD NU
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Palașcă Viorel PNL NU
110. Paleologu Theodor - NU
111. Pambuccian Varujan Minoritati DA
112. Pană Adriana-Doina PSD NU
113. Paul Maria-Andreea PDL NU
114. Petrea Dorin Silviu PSD NU
115. Petric Octavian PSD NU
116. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
117. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
118. Potor Călin PSD NU
119. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
120. Rădulescu Constantin PSD NU
121. Rădulescu Romeo PDL NU
122. Rățoi Neculai PSD NU
123. Rizea Cristian PSD NU
124. Roman Cristian-Constantin PDL NU
125. Roman Victor PSD NU
126. Roșca Lucreția PSD NU
127. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
128. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
129. Scarlat George PNL NU
130. Scutaru Adrian George PNL NU
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
133. Solomon Adrian PSD NU
134. Stan Ioan PSD NU
135. Stan Ion PSD NU
136. Stativă Irinel Ioan PSD NU
137. Stănescu Alexandru PSD NU
138. Stragea Sorin Constantin PSD NU
139. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
140. Surdu Raluca PNL Abținere
141. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
142. Szabó Ödön UDMR DA
143. Șimon Gheorghe PSD NU
144. Șova Lucian PSD NU
145. Tabugan Ion PSD DA
146. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
147. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
148. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
149. Tudorie Violeta PSD NU
150. Turcan Raluca PDL NU
151. Udriște Gheorghe PDL NU
152. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
153. Vlase Petru Gabriel PSD NU
154. Vlădoiu Aurel PSD NU
155. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
156. Vreme Valerian - NU
157. Weber Mihai PSD NU
158. Zaharcu Neviser PSD NU
159. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 20:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro