Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 12:39

Subiect vot: PL 580/2013 amr.7
PL 580/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008-Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:220 107 52 20 2 13 8 8 10
- voturi pentru (DA):121 103 2 - 1 - 7 7 1
- voturi împotrivă (NU):80 2 49 20 - - - - 9
- abțineri:17 2 1 - - 12 1 1 -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István UDMR -
7. Anton Marin - NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Berci Vasile PNL NU
18. Birchall Ana PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PDL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
23. Boghicevici Claudia PDL NU
24. Bónis István UDMR Abținere
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică PNL NU
32. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciurariu Florin PNL NU
44. Cocei Erland PNL NU
45. Codîrlă Liviu PSD DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL NU
48. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
49. Culețu Dănuț PDL NU
50. Cupșa Ioan PNL NU
51. Dascălu Constantin PDL NU
52. Delureanu Virgil PSD DA
53. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
54. Dima Toader PSD DA
55. Doboș Anton PNL NU
56. Dobre Mircea-Titus PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dolha Mircea PNL NU
59. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
60. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
61. Dragomir Gheorghe PNL NU
62. Dragomir Viorel Marian PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitru Ioana-Jenica ND -
67. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Eparu Ion PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
72. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
73. Florea Damian ALDE DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Fonta Nuțu PSD NU
76. Frăticiu Gheorghe PSD DA
77. Galan Constantin PNL NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Gheorghe Florin - NU
81. Gheorghe Tinel PDL NU
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
84. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
85. Grama Horia PSD DA
86. Grecea Maria PNL NU
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gudu Vasile PDL NU
89. Guran Virgil PNL NU
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Horga Vasile PNL NU
92. Hrebenciuc Viorel PSD DA
93. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
94. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ionescu Aurelian ALDE DA
99. Ionescu George PDL NU
100. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
101. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
102. Itu Cornel PSD DA
103. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
104. Kerekes Károly UDMR Abținere
105. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
106. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Marcoci Vlad PSD DA
109. Marcu Viorica PNL NU
110. Marica Petru-Sorin PSD DA
111. Marin Gheorghe PSD DA
112. Marin Laura PSD DA
113. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
116. Máté András-Levente UDMR Abținere
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mazilu Constantin PSD DA
119. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
120. Melinte Ion PSD DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Mihai Aurelian - DA
123. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
124. Militaru Lucian PDL NU
125. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Mîrza Gavril PSD DA
129. Mocanu Adrian PSD DA
130. Moisii Constantin PSD DA
131. Moldovan Ioan ALDE DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
133. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
134. Muntean Mircia PSD DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Murgu Neagu PSD Abținere
137. Neacșu Marian PSD DA
138. Necula Cosmin PSD DA
139. Negruț Clement - NU
140. Negruț Cornelia ALDE DA
141. Nichita Cristina PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL NU
143. Nicolae Alexandri PNL DA
144. Nicolae Florian PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
146. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Niță Emil PSD DA
149. Palăr Ionel PNL NU
150. Paleologu Theodor - NU
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paul Maria-Andreea PDL NU
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
156. Petric Octavian PSD DA
157. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
158. Popa Octavian-Marius PNL NU
159. Popeangă Vasile PSD DA
160. Popescu Dan-Cristian PDL NU
161. Potor Călin PSD DA
162. Răducanu Ion PSD DA
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Reuer Elena-Ramona PNL NU
165. Rizea Cristian PSD DA
166. Roman Cristian-Constantin PDL NU
167. Roman Petre PNL NU
168. Roman Victor PSD DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rusu Valentin PNL NU
171. Sava Andrei-Valentin PSD DA
172. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
173. Scarlat George PNL NU
174. Scutaru Adrian George PNL NU
175. Secară Florin Mihail - NU
176. Seres Dénes UDMR Abținere
177. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
178. Simedru Dan Coriolan PNL NU
179. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Stan Ioan PSD DA
182. Stan Ion PSD DA
183. Stanciu Zisu PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Stragea Sorin Constantin PSD DA
186. Stroe Radu PNL DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surdu Raluca PNL Abținere
189. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
190. Szabó Ödön UDMR Abținere
191. Șcheau Ion PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șova Lucian PSD DA
194. Ștefan Viorel PSD DA
195. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
196. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
197. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Toader Mircea-Nicu PDL NU
200. Tudorache Daniel PSD DA
201. Tudorie Violeta PSD DA
202. Turcan Raluca PDL NU
203. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
204. Udrea Elena Gabriela - NU
205. Udriște Gheorghe PDL NU
206. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
207. Uricec Eugen Constantin PSD DA
208. Vainer Aurel Minoritati Abținere
209. Varga Lucia-Ana PNL NU
210. Varga Vasile PNL NU
211. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
212. Vladu Iulian PDL NU
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
215. Vreme Valerian - NU
216. Vulpescu Ioan PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zaharcu Neviser PSD DA
219. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
220. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 20:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro