Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 12:40

Subiect vot: PL 580/2013 amr.16
PL 580/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008-Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:223 113 51 22 - 12 8 9 8
- voturi pentru (DA):31 1 2 20 - - - - 8
- voturi împotrivă (NU):173 110 45 2 - - 7 9 -
- abțineri:15 1 1 - - 12 1 - -
- nu au votat:4 1 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin - DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Berci Vasile PNL NU
19. Birchall Ana PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PDL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
24. Boghicevici Claudia PDL DA
25. Bónis István UDMR Abținere
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
31. Calotă Florică Ică PNL NU
32. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
36. Chebac Eugen PSD NU
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
40. Cioată Cezar ALDE NU
41. Ciobanu Gheorghe PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciurariu Florin PNL NU
44. Cocei Erland PNL NU
45. Codîrlă Liviu PSD NU
46. Covaci Dorel PSD NU
47. Crăciunescu Grigore PNL NU
48. Cristea Aurelia PSD NU
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
50. Culețu Dănuț PDL DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dascălu Constantin PDL DA
53. Delureanu Virgil PSD NU
54. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
55. Dima Toader PSD NU
56. Diniță Ion ALDE NU
57. Doboș Anton PNL -
58. Dobre Mircea-Titus PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dolha Mircea PNL NU
61. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
62. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
63. Dragomir Gheorghe PNL NU
64. Dragomir Viorel Marian PSD NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
73. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
74. Firczak Gheorghe Minoritati NU
75. Florea Damian ALDE NU
76. Florea Daniel PSD NU
77. Fonta Nuțu PSD DA
78. Frăticiu Gheorghe PSD NU
79. Galan Constantin PNL NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghe Florin - DA
84. Gheorghe Tinel PDL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
86. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
87. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
88. Grama Horia PSD NU
89. Grecea Maria PNL -
90. Gudu Vasile PDL DA
91. Guran Virgil PNL NU
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
93. Harbuz Liviu PSD NU
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
95. Horga Vasile PNL NU
96. Hrebenciuc Viorel PSD NU
97. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
98. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
99. Iancu Iulian PSD NU
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ionescu Aurelian ALDE NU
103. Ionescu George PDL DA
104. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
105. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
106. Itu Cornel PSD NU
107. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
108. Kerekes Károly UDMR Abținere
109. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
110. Khraibani Camelia PSD NU
111. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD NU
113. Marcoci Vlad PSD NU
114. Marcu Viorica PNL NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Marin Gheorghe PSD NU
117. Marin Laura PSD NU
118. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
119. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
120. Máté András-Levente UDMR Abținere
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
122. Mazilu Constantin PSD NU
123. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
124. Melinte Ion PSD NU
125. Mihai Aurelian - DA
126. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
127. Militaru Lucian PDL DA
128. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
129. Mitrea Manuela PSD NU
130. Mitrea Miron Tudor PSD NU
131. Mîrza Gavril PSD NU
132. Mocanu Adrian PSD NU
133. Moisii Constantin PSD NU
134. Moldovan Ioan ALDE NU
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
137. Muntean Mircia PSD NU
138. Munteanu Ioan PSD NU
139. Murgu Neagu PSD NU
140. Neacșu Marian PSD NU
141. Necula Cosmin PSD NU
142. Negruț Clement - DA
143. Negruț Cornelia ALDE NU
144. Nichita Cristina PSD NU
145. Nicoară Romeo Florin PNL -
146. Nicolae Alexandri PNL NU
147. Nicolae Florian PSD NU
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
149. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
151. Niță Emil PSD NU
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Paleologu Theodor - DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati NU
155. Pană Adriana-Doina PSD NU
156. Paul Maria-Andreea PDL DA
157. Păun Nicolae Minoritati NU
158. Pârgaru Ion PNL NU
159. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
160. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
161. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
162. Popa Octavian-Marius PNL NU
163. Popeangă Vasile PSD NU
164. Popescu Dan-Cristian PDL DA
165. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
166. Potor Călin PSD NU
167. Răducanu Ion PSD NU
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
169. Rățoi Neculai PSD NU
170. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
171. Reuer Elena-Ramona PNL NU
172. Rizea Cristian PSD NU
173. Roman Cristian-Constantin PDL NU
174. Roman Petre PNL NU
175. Roman Victor PSD NU
176. Roșca Lucreția PSD NU
177. Rusu Valentin PNL NU
178. Sava Andrei-Valentin PSD -
179. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
180. Scutaru Adrian George PNL NU
181. Secară Florin Mihail - DA
182. Seres Dénes UDMR Abținere
183. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
184. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
185. Solomon Adrian PSD NU
186. Stan Ioan PSD NU
187. Stan Ion PSD NU
188. Stanciu Anghel PSD NU
189. Stanciu Zisu PSD NU
190. Stănescu Alexandru PSD NU
191. Stragea Sorin Constantin PSD NU
192. Surdu Raluca PNL NU
193. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
194. Szabó Ödön UDMR Abținere
195. Șcheau Ion PSD NU
196. Șimon Gheorghe PSD NU
197. Șova Lucian PSD NU
198. Ștefan Viorel PSD NU
199. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
200. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
201. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
202. Tîlvăr Angel PSD NU
203. Toader Mircea-Nicu PDL DA
204. Tudorache Daniel PSD NU
205. Tudorie Violeta PSD NU
206. Turcan Raluca PDL DA
207. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
208. Udriște Gheorghe PDL DA
209. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
210. Uricec Eugen Constantin PSD NU
211. Vainer Aurel Minoritati Abținere
212. Varga Lucia-Ana PNL NU
213. Varga Vasile PNL NU
214. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
215. Vladu Iulian PDL DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD NU
217. Vlădoiu Aurel PSD NU
218. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
219. Vulpescu Ioan PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zaharcu Neviser PSD NU
222. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
223. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro