Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 12:48

Subiect vot: PL 580/2013 amr.4
PL 580/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008-Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:238 116 55 24 - 14 12 10 7
- voturi pentru (DA):85 3 50 24 - - 1 - 7
- voturi împotrivă (NU):136 113 4 - - - 10 9 -
- abțineri:17 - 1 - - 14 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR Abținere
9. Anton Marin - DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axente Ioan PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Chebac Eugen PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
42. Chițoiu Daniel PNL NU
43. Ciobanu Gheorghe PSD NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu PSD NU
49. Covaci Dorel PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
53. Culețu Dănuț PDL DA
54. Cupă Ion PNL Abținere
55. Daea Petre PSD NU
56. Dascălu Constantin PDL DA
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
59. Dima Toader PSD NU
60. Diniță Ion ALDE NU
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dolha Mircea PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD NU
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
72. Emacu Gheorghe PSD NU
73. Enache Marian PSD NU
74. Eparu Ion PSD NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
76. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
77. Firczak Gheorghe Minoritati NU
78. Florea Damian ALDE NU
79. Florea Daniel PSD NU
80. Fonta Nuțu PSD DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD NU
82. Galan Constantin PNL DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Găină Mihăiță PSD NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Florin - DA
87. Gheorghe Tinel PDL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
89. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
90. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
91. Grama Horia PSD NU
92. Grecea Maria PNL DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
94. Gudu Vasile PDL DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Harbuz Liviu PSD NU
97. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
98. Horga Vasile PNL DA
99. Hrebenciuc Viorel PSD NU
100. Hulea Ioan PSD NU
101. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
102. Iane Daniel PNL DA
103. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
104. Ibram Iusein Minoritati NU
105. Ignat Miron Minoritati NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ionescu Aurelian ALDE NU
108. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
109. Iriza Scarlat PSD NU
110. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
111. Itu Cornel PSD NU
112. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
113. Kerekes Károly UDMR Abținere
114. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
115. Khraibani Camelia PSD NU
116. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati NU
118. Manda Iulian Claudiu PSD NU
119. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
120. Manolescu Oana Minoritati NU
121. Marcoci Vlad PSD NU
122. Marcu Nicu PNL NU
123. Marcu Viorica PNL DA
124. Marica Petru-Sorin PSD NU
125. Marin Gheorghe PSD NU
126. Marin Laura PSD NU
127. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
128. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
129. Máté András-Levente UDMR Abținere
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
131. Mazilu Constantin PSD NU
132. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
133. Melinte Ion PSD NU
134. Mihai Aurelian - DA
135. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
136. Militaru Lucian PDL DA
137. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
138. Mitrea Manuela PSD NU
139. Mitrea Miron Tudor PSD DA
140. Mîrza Gavril PSD NU
141. Mocanu Adrian PSD NU
142. Mocioalcă Ion PSD NU
143. Moisii Constantin PSD NU
144. Moldovan Ioan ALDE NU
145. Molnar Zsolt UDMR Abținere
146. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
147. Muntean Mircia PSD NU
148. Munteanu Ioan PSD NU
149. Neacșu Marian PSD NU
150. Necula Cosmin PSD NU
151. Negruț Cornelia ALDE NU
152. Nichita Cristina PSD NU
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Alexandri PNL NU
155. Nicolae Florian PSD NU
156. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
157. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
158. Nicolicea Eugen PSD NU
159. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
160. Nosa Iuliu PSD NU
161. Oros Nechita-Adrian PNL DA
162. Paleologu Theodor - DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati NU
164. Pană Adriana-Doina PSD NU
165. Pardău Dumitru PNL DA
166. Paul Maria-Andreea PDL DA
167. Pârgaru Ion PNL DA
168. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
169. Peia Ninel PSD NU
170. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
171. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
172. Popa Octavian-Marius PNL DA
173. Popeangă Vasile PSD NU
174. Popescu Dan-Cristian PDL DA
175. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
176. Potor Călin PSD NU
177. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
178. Răducanu Ion PSD NU
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
180. Rădulescu Romeo PDL DA
181. Rățoi Neculai PSD NU
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
183. Reuer Elena-Ramona PNL DA
184. Rizea Cristian PSD NU
185. Roman Cristian-Constantin PDL DA
186. Roman Petre PNL DA
187. Roman Victor PSD NU
188. Roșca Lucreția PSD NU
189. Sava Andrei-Valentin PSD NU
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
191. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Seres Dénes UDMR Abținere
194. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
195. Simedru Dan Coriolan PNL DA
196. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
197. Solomon Adrian PSD NU
198. Stan Ioan PSD NU
199. Stan Ion PSD NU
200. Stanciu Anghel PSD DA
201. Stanciu Zisu PSD NU
202. Stancu Ionel Minoritati NU
203. Stănescu Alexandru PSD NU
204. Stragea Sorin Constantin PSD NU
205. Stroe Radu PNL NU
206. Surdu Raluca PNL DA
207. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
208. Szabó Ödön UDMR Abținere
209. Șcheau Ion PSD NU
210. Șova Lucian PSD NU
211. Ștefan Viorel PSD NU
212. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
213. Tabugan Ion PSD NU
214. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
215. Tiuch Cătălin PSD NU
216. Tîlvăr Angel PSD NU
217. Toader Mircea-Nicu PDL DA
218. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
219. Tomac Eugen - DA
220. Tudorache Daniel PSD NU
221. Tudorie Violeta PSD NU
222. Turcan Raluca PDL DA
223. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
224. Udriște Gheorghe PDL DA
225. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
226. Uricec Eugen Constantin PSD NU
227. Vainer Aurel Minoritati NU
228. Varga Lucia-Ana PNL DA
229. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
230. Vladu Iulian PDL DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD NU
232. Vlădoiu Aurel PSD NU
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Vulpescu Ioan PSD NU
235. Weber Mihai PSD NU
236. Zaharcu Neviser PSD NU
237. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
238. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro