Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 12:49

Subiect vot: PL 580/2013 amr.18
PL 580/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008-Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:246 116 61 26 - 14 12 10 7
- voturi pentru (DA):39 4 1 26 - - - 1 7
- voturi împotrivă (NU):188 112 56 - - - 11 9 -
- abțineri:18 - 3 - - 14 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Antal István UDMR Abținere
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Constantin ALDE NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD NU
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Berci Vasile PNL NU
22. Birchall Ana PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR Abținere
29. Bordeianu Dan PNL NU
30. Bucur Constantin-Alin PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
36. Calotă Florică Ică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
41. Chebac Eugen PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
45. Chițoiu Daniel PNL NU
46. Ciobanu Gheorghe PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
50. Ciurariu Florin PNL NU
51. Cocei Erland PNL NU
52. Codîrlă Liviu PSD NU
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
54. Covaci Dorel PSD NU
55. Crăciunescu Grigore PNL NU
56. Cristea Aurelia PSD NU
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
58. Culețu Dănuț PDL DA
59. Cupă Ion PNL NU
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Daea Petre PSD NU
62. Dascălu Constantin PDL DA
63. Delureanu Virgil PSD NU
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
65. Diniță Ion ALDE NU
66. Doboș Anton PNL NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD NU
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Dragomir Viorel Marian PSD NU
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
74. Dumbrăvanu Paul PNL NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
76. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
77. Emacu Gheorghe PSD NU
78. Enache Marian PSD NU
79. Eparu Ion PSD NU
80. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
81. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
82. Firczak Gheorghe Minoritati NU
83. Florea Damian ALDE NU
84. Florea Daniel PSD NU
85. Fonta Nuțu PSD DA
86. Frăticiu Gheorghe PSD NU
87. Galan Constantin PNL NU
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic PNL NU
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Gheorghe Florin - DA
93. Gheorghe Tinel PDL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
95. Ghiveciu Marian PSD NU
96. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
98. Grecea Maria PNL Abținere
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
100. Gudu Vasile PDL DA
101. Guran Virgil PNL NU
102. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
103. Harbuz Liviu PSD NU
104. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
105. Horga Vasile PNL NU
106. Hrebenciuc Viorel PSD NU
107. Hulea Ioan PSD NU
108. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
109. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
110. Iane Daniel PNL NU
111. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
112. Ibram Iusein Minoritati NU
113. Ignat Miron Minoritati NU
114. Intotero Natalia-Elena PSD NU
115. Ionescu Aurelian ALDE NU
116. Ionescu George PDL DA
117. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
118. Iriza Scarlat PSD NU
119. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
120. Itu Cornel PSD NU
121. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
122. Kerekes Károly UDMR Abținere
123. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
124. Khraibani Camelia PSD NU
125. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati NU
127. Manda Iulian Claudiu PSD NU
128. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
129. Manolescu Oana Minoritati NU
130. Marcoci Vlad PSD NU
131. Marcu Nicu PNL NU
132. Marcu Viorica PNL NU
133. Marica Petru-Sorin PSD NU
134. Marin Gheorghe PSD NU
135. Marin Laura PSD NU
136. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
137. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
138. Máté András-Levente UDMR Abținere
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
140. Mazilu Constantin PSD NU
141. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
142. Melinte Ion PSD NU
143. Mihai Aurelian - DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
145. Militaru Lucian PDL DA
146. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
147. Mitrea Manuela PSD NU
148. Mitrea Miron Tudor PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD NU
150. Mocanu Adrian PSD NU
151. Mocioalcă Ion PSD NU
152. Moisii Constantin PSD NU
153. Moldovan Ioan ALDE NU
154. Molnar Zsolt UDMR Abținere
155. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
156. Muntean Mircia PSD NU
157. Munteanu Ioan PSD NU
158. Neacșu Marian PSD NU
159. Necula Cosmin PSD NU
160. Negruț Cornelia ALDE NU
161. Nichita Cristina PSD NU
162. Nicoară Romeo Florin PNL -
163. Nicolae Alexandri PNL NU
164. Nicolae Florian PSD NU
165. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
166. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
167. Nicolicea Eugen PSD NU
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
169. Nosa Iuliu PSD NU
170. Oros Nechita-Adrian PNL NU
171. Palașcă Viorel PNL NU
172. Paleologu Theodor - DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati NU
174. Pană Adriana-Doina PSD NU
175. Pardău Dumitru PNL NU
176. Paul Maria-Andreea PDL DA
177. Pârgaru Ion PNL NU
178. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
179. Peia Ninel PSD NU
180. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
181. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
182. Popa Octavian-Marius PNL NU
183. Popa Radu Mihai PSD NU
184. Popeangă Vasile PSD NU
185. Popescu Dan-Cristian PDL DA
186. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
187. Potor Călin PSD NU
188. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
189. Răducanu Ion PSD NU
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
191. Rădulescu Romeo PDL DA
192. Rățoi Neculai PSD NU
193. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
194. Reuer Elena-Ramona PNL NU
195. Rizea Cristian PSD NU
196. Roman Cristian-Constantin PDL DA
197. Roman Petre PNL NU
198. Roșca Lucreția PSD NU
199. Sava Andrei-Valentin PSD NU
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
201. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
202. Scutaru Adrian George PNL NU
203. Seres Dénes UDMR Abținere
204. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
205. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
206. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
207. Solomon Adrian PSD NU
208. Stan Ioan PSD NU
209. Stan Ion PSD NU
210. Stanciu Zisu PSD NU
211. Stancu Ionel Minoritati NU
212. Stănescu Alexandru PSD NU
213. Stragea Sorin Constantin PSD NU
214. Stroe Radu PNL NU
215. Surdu Raluca PNL NU
216. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
217. Szabó Ödön UDMR Abținere
218. Șcheau Ion PSD NU
219. Șova Lucian PSD NU
220. Ștefan Viorel PSD NU
221. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
222. Tabugan Ion PSD NU
223. Tămâian Ioan PNL NU
224. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
225. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
226. Tiuch Cătălin PSD DA
227. Toader Mircea-Nicu PDL DA
228. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
229. Tomac Eugen - DA
230. Tudorache Daniel PSD NU
231. Tudorie Violeta PSD NU
232. Turcan Raluca PDL DA
233. Udriște Gheorghe PDL DA
234. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
235. Uricec Eugen Constantin PSD NU
236. Vainer Aurel Minoritati Abținere
237. Varga Lucia-Ana PNL NU
238. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
239. Vladu Iulian PDL DA
240. Vlase Petru Gabriel PSD NU
241. Vlădoiu Aurel PSD NU
242. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
243. Vulpescu Ioan PSD NU
244. Weber Mihai PSD NU
245. Zaharcu Neviser PSD NU
246. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 20:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro