Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 12:53

Subiect vot: PL 580/2013 amr.17
PL 580/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008-Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:236 116 59 22 - 12 13 8 6
- voturi pentru (DA):105 4 54 21 - 11 9 1 5
- voturi împotrivă (NU):124 111 1 1 - - 3 7 1
- abțineri:6 - 4 - - 1 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin - NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Chebac Eugen PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
45. Ciobanu Gheorghe PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
52. Covaci Dorel PSD NU
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cristea Aurelia PSD NU
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Culețu Dănuț PDL DA
57. Cupă Ion PNL DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Daea Petre PSD NU
60. Dascălu Constantin PDL DA
61. Delureanu Virgil PSD NU
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
63. Dima Toader PSD -
64. Diniță Ion ALDE NU
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dolha Mircea PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Dragomir Viorel Marian PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
73. Dumbrăvanu Paul PNL DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
75. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
76. Emacu Gheorghe PSD NU
77. Enache Marian PSD NU
78. Eparu Ion PSD NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Fejér László-Ődőn UDMR DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati NU
82. Florea Damian ALDE NU
83. Florea Daniel PSD NU
84. Fonta Nuțu PSD DA
85. Frăticiu Gheorghe PSD NU
86. Galan Constantin PNL DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PNL DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Florin - DA
92. Gheorghe Tinel PDL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
95. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
96. Grama Horia PSD NU
97. Grecea Maria PNL DA
98. Gudu Vasile PDL DA
99. Guran Virgil PNL DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD NU
102. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
103. Horga Vasile PNL NU
104. Hrebenciuc Viorel PSD NU
105. Hulea Ioan PSD NU
106. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
107. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
108. Iane Daniel PNL DA
109. Ibram Iusein Minoritati NU
110. Ignat Miron Minoritati Abținere
111. Intotero Natalia-Elena PSD NU
112. Ionescu George PDL DA
113. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
114. Iriza Scarlat PSD NU
115. Itu Cornel PSD NU
116. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
117. Kereskényi Gábor UDMR DA
118. Khraibani Camelia PSD NU
119. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Manda Iulian Claudiu PSD NU
122. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Marcoci Vlad PSD NU
125. Marcu Viorica PNL DA
126. Marica Petru-Sorin PSD NU
127. Marin Gheorghe PSD NU
128. Marin Laura PSD NU
129. Markó Attila-Gabor UDMR DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
133. Mazilu Constantin PSD NU
134. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
135. Melinte Ion PSD NU
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
138. Militaru Lucian PDL DA
139. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
140. Mitrea Miron Tudor PSD NU
141. Mîrza Gavril PSD NU
142. Mocanu Adrian PSD NU
143. Mocioalcă Ion PSD NU
144. Moisii Constantin PSD NU
145. Moldovan Ioan ALDE NU
146. Molnar Zsolt UDMR DA
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
148. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
149. Muntean Mircia PSD NU
150. Munteanu Ioan PSD NU
151. Murgu Neagu PSD NU
152. Nassar Rodica PSD NU
153. Neacșu Marian PSD NU
154. Necula Cosmin PSD NU
155. Negruț Cornelia ALDE NU
156. Nichita Cristina PSD NU
157. Nicolae Alexandri PNL Abținere
158. Nicolae Florian PSD NU
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
160. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
161. Nicolicea Eugen PSD NU
162. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
163. Nosa Iuliu PSD NU
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Palașcă Viorel PNL DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Paleologu Theodor - DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD NU
170. Pardău Dumitru PNL DA
171. Paul Maria-Andreea PDL DA
172. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
173. Peia Ninel PSD NU
174. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
175. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
176. Popa Octavian-Marius PNL DA
177. Popeangă Vasile PSD NU
178. Popescu Dan-Cristian PDL DA
179. Potor Călin PSD NU
180. Răducanu Ion PSD NU
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
182. Rădulescu Romeo PDL DA
183. Rățoi Neculai PSD NU
184. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
185. Reuer Elena-Ramona PNL DA
186. Rizea Cristian PSD NU
187. Roman Cristian-Constantin PDL DA
188. Roman Petre PNL DA
189. Roman Victor PSD NU
190. Roșca Lucreția PSD NU
191. Sava Andrei-Valentin PSD NU
192. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
196. Simedru Dan Coriolan PNL DA
197. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
198. Solomon Adrian PSD NU
199. Stan Ioan PSD NU
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Zisu PSD NU
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stănescu Alexandru PSD NU
204. Stragea Sorin Constantin PSD NU
205. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
206. Surdu Raluca PNL DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șcheau Ion PSD NU
209. Șova Lucian PSD NU
210. Ștefan Viorel PSD NU
211. Tămâian Ioan PNL DA
212. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
213. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
214. Tiuch Cătălin PSD NU
215. Toader Mircea-Nicu PDL DA
216. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
217. Tomac Eugen - DA
218. Tudorache Daniel PSD NU
219. Tudorie Violeta PSD NU
220. Turcan Raluca PDL DA
221. Udriște Gheorghe PDL DA
222. Uricec Eugen Constantin PSD NU
223. Vainer Aurel Minoritati DA
224. Varga Lucia-Ana PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
227. Vladu Iulian PDL DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD NU
229. Vlădoiu Aurel PSD NU
230. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
231. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
232. Vulpescu Ioan PSD NU
233. Weber Mihai PSD NU
234. Zaharcu Neviser PSD NU
235. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
236. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro