Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:00

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 163/2014 pentru modificarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:232 112 55 21 - 14 12 11 7
- voturi pentru (DA):91 5 52 21 - 1 5 - 7
- voturi împotrivă (NU):121 107 1 - - - 5 8 -
- abțineri:17 - 2 - - 12 1 2 -
- nu au votat:3 - - - - 1 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR -
9. Anton Marin - DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Canacheu Costică PDL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Chebac Eugen PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD NU
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
44. Ciobanu Gheorghe PSD NU
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciurariu Florin PNL DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
50. Covaci Dorel PSD NU
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD NU
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
54. Culețu Dănuț PDL DA
55. Cupă Ion PNL DA
56. Cupșa Ioan PNL Abținere
57. Daea Petre PSD NU
58. Dascălu Constantin PDL DA
59. Delureanu Virgil PSD NU
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
61. Dima Toader PSD NU
62. Diniță Ion ALDE NU
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD NU
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
69. Dumbrăvanu Paul PNL DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Georgică ALDE -
72. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
73. Emacu Gheorghe PSD NU
74. Enache Marian PSD NU
75. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
76. Eparu Ion PSD NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
78. Fejér László-Ődőn UDMR DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati -
80. Florea Damian ALDE NU
81. Florea Daniel PSD NU
82. Fonta Nuțu PSD DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD NU
84. Galan Constantin PNL DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Găină Mihăiță PSD NU
87. Gerea Andrei Dominic PNL NU
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Florin - DA
90. Gheorghe Tinel PDL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
92. Ghiveciu Marian PSD NU
93. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
94. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
95. Grama Horia PSD DA
96. Grecea Maria PNL DA
97. Gudu Vasile PDL DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
100. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
101. Horga Vasile PNL DA
102. Hrebenciuc Viorel PSD NU
103. Hulea Ioan PSD NU
104. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
105. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
106. Iane Daniel PNL DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
108. Ibram Iusein Minoritati NU
109. Ignat Miron Minoritati NU
110. Ionescu Aurelian ALDE NU
111. Ionescu George PDL DA
112. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
113. Iriza Scarlat PSD NU
114. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
115. Itu Cornel PSD NU
116. Kerekes Károly UDMR Abținere
117. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
118. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
119. Manda Iulian Claudiu PSD NU
120. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Marcoci Vlad PSD NU
123. Marica Petru-Sorin PSD NU
124. Marin Laura PSD NU
125. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
126. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
127. Máté András-Levente UDMR Abținere
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
129. Mazilu Constantin PSD NU
130. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
131. Melinte Ion PSD NU
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
133. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
134. Militaru Lucian PDL DA
135. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
136. Mîrza Gavril PSD NU
137. Mocanu Adrian PSD NU
138. Mocioalcă Ion PSD NU
139. Moldovan Ioan ALDE NU
140. Moldovan Iosif UDMR Abținere
141. Molnar Zsolt UDMR Abținere
142. Muntean Mircia PSD NU
143. Murgu Neagu PSD NU
144. Nassar Rodica PSD NU
145. Neacșu Marian PSD NU
146. Necula Cosmin PSD NU
147. Negruț Cornelia ALDE NU
148. Nichita Cristina PSD NU
149. Nicolae Alexandri PNL Abținere
150. Nicolae Florian PSD NU
151. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
152. Nicolicea Eugen PSD NU
153. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
154. Nosa Iuliu PSD NU
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Paleologu Theodor - DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Paul Maria-Andreea PDL DA
160. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
161. Peia Ninel PSD NU
162. Petric Octavian PSD NU
163. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
164. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
165. Popeangă Vasile PSD NU
166. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
167. Potor Călin PSD NU
168. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
169. Răducanu Ion PSD NU
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
171. Rădulescu Romeo PDL DA
172. Rățoi Neculai PSD NU
173. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
174. Reuer Elena-Ramona PNL DA
175. Rizea Cristian PSD NU
176. Roman Cristian-Constantin PDL DA
177. Roman Petre PNL DA
178. Roman Victor PSD NU
179. Roșca Lucreția PSD NU
180. Roșca Mircea PNL DA
181. Sava Andrei-Valentin PSD NU
182. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
183. Scarlat George PNL DA
184. Scutaru Adrian George PNL DA
185. Secară Florin Mihail - DA
186. Seres Dénes UDMR Abținere
187. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
188. Simedru Dan Coriolan PNL DA
189. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
190. Solomon Adrian PSD NU
191. Stan Ioan PSD NU
192. Stan Ion PSD NU
193. Stanciu Zisu PSD NU
194. Stancu Ionel Minoritati Abținere
195. Stănescu Alexandru PSD NU
196. Stragea Sorin Constantin PSD NU
197. Surdu Raluca PNL DA
198. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
199. Szabó Ödön UDMR Abținere
200. Șcheau Ion PSD NU
201. Șova Lucian PSD NU
202. Ștefan Viorel PSD NU
203. Tabugan Ion PSD NU
204. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
205. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
206. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
207. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
208. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
209. Tiuch Cătălin PSD NU
210. Tîlvăr Angel PSD NU
211. Toader Mircea-Nicu PDL DA
212. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
213. Tomac Eugen - DA
214. Traicu Rodin PSD NU
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tudorie Violeta PSD NU
217. Turcan Raluca PDL DA
218. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
219. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
220. Udriște Gheorghe PDL DA
221. Uricec Eugen Constantin PSD NU
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Lucia-Ana PNL DA
224. Varga Vasile PNL DA
225. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
226. Vlase Petru Gabriel PSD NU
227. Vlădoiu Aurel PSD NU
228. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
229. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
230. Vulpescu Ioan PSD NU
231. Weber Mihai PSD NU
232. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro