Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Propunere 2
PL 163/2014 pentru modificarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:232 116 52 20 - 13 13 11 7
- voturi pentru (DA):212 112 50 20 - - 13 11 6
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:16 - 2 - - 13 - - 1
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Antal István UDMR Abținere
8. Anton Marin - DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PDL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
22. Boghicevici Claudia PDL DA
23. Bónis István UDMR Abținere
24. Bordeianu Dan PNL DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică PNL DA
30. Canacheu Costică PDL DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chiriță Dumitru PSD DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Cocei Erland PNL DA
42. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
43. Covaci Dorel PSD DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cristea Aurelia PSD DA
46. Cristian Horia PNL DA
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
48. Culețu Dănuț PDL DA
49. Cupă Ion PNL DA
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Daea Petre PSD DA
52. Dascălu Constantin PDL DA
53. Delureanu Virgil PSD DA
54. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
55. Dima Toader PSD DA
56. Diniță Ion ALDE DA
57. Doboș Anton PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dolineaschi Andrei PSD DA
60. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dragomir Viorel Marian PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitru Georgică ALDE DA
67. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
68. Emacu Gheorghe PSD DA
69. Enache Marian PSD DA
70. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
71. Eparu Ion PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian ALDE DA
75. Florea Daniel PSD DA
76. Fonta Nuțu PSD DA
77. Frăticiu Gheorghe PSD DA
78. Galan Constantin PNL DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gheorghe Tinel PDL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiveciu Marian PSD DA
86. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
87. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
88. Grama Horia PSD DA
89. Grecea Maria PNL DA
90. Gudu Vasile PDL DA
91. Guran Virgil PNL DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
94. Horga Vasile PNL DA
95. Hrebenciuc Viorel PSD DA
96. Hulea Ioan PSD NU
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
99. Iane Daniel PNL DA
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Ionescu Aurelian ALDE DA
104. Ionescu George PDL DA
105. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
106. Iriza Scarlat PSD DA
107. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Kerekes Károly UDMR Abținere
110. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
111. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
114. Manolescu Oana Minoritati DA
115. Marcoci Vlad PSD DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Marin Gheorghe PSD DA
118. Marin Laura PSD DA
119. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
120. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
121. Máté András-Levente UDMR Abținere
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mazilu Constantin PSD -
124. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
125. Melinte Ion PSD DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
128. Militaru Lucian PDL DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
131. Mitrea Miron Tudor PSD DA
132. Mîrza Gavril PSD DA
133. Mocanu Adrian PSD DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Moisii Constantin PSD DA
136. Moldovan Ioan ALDE DA
137. Moldovan Iosif UDMR Abținere
138. Molnar Zsolt UDMR Abținere
139. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
140. Muntean Mircia PSD DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Murgu Neagu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Necula Cosmin PSD DA
145. Negruț Clement - DA
146. Negruț Cornelia ALDE DA
147. Nichita Cristina PSD DA
148. Nicolae Alexandri PNL DA
149. Nicolae Florian PSD DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Palașcă Viorel PNL DA
157. Paleologu Theodor - DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Paul Maria-Andreea PDL DA
161. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
162. Peia Ninel PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
165. Popeangă Vasile PSD DA
166. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
167. Potor Călin PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
169. Răducanu Ion PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rățoi Neculai PSD DA
172. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
173. Rizea Cristian PSD DA
174. Roman Cristian-Constantin PDL DA
175. Roman Petre PNL DA
176. Roman Victor PSD DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Roșca Mircea PNL DA
179. Sava Andrei-Valentin PSD DA
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
182. Scarlat George PNL DA
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Secară Florin Mihail - DA
185. Seres Dénes UDMR Abținere
186. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stan Ion PSD DA
190. Stanciu Anghel PSD DA
191. Stanciu Zisu PSD DA
192. Stancu Ionel Minoritati DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stragea Sorin Constantin PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surdu Raluca PNL DA
197. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
198. Szabó Ödön UDMR Abținere
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șova Lucian PSD DA
201. Ștefan Viorel PSD DA
202. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
203. Tabugan Ion PSD DA
204. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
205. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
206. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
207. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
208. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
209. Tiuch Cătălin PSD DA
210. Tîlvăr Angel PSD DA
211. Toader Mircea-Nicu PDL DA
212. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
213. Tomac Eugen - DA
214. Traicu Rodin PSD DA
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tudorie Violeta PSD DA
217. Turcan Raluca PDL DA
218. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
219. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
220. Udriște Gheorghe PDL DA
221. Uricec Eugen Constantin PSD DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
225. Vladu Iulian PDL DA
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlădoiu Aurel PSD DA
228. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
229. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
230. Vulpescu Ioan PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 12:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro