Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 265/2014 privind ratificarea Protocolului nr.15 la Convenția privind apărarea drepturilor omului și a libertăților fundamentale, încheiată la Roma la 4 noiembrie 1950, încheiat la Strasbourg la 24 iunie 2013 și semnat de România la 24 iunie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:307 145 73 23 12 14 14 11 15
- voturi pentru (DA):306 145 73 23 12 14 13 11 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin - DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin - DA
113. Gheorghe Tinel PDL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati -
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian - DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND DA
181. Moisii Constantin PSD DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
187. Muntean Mircia PSD DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement - DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculae Aurel - DA
203. Niculescu Dumitru ND DA
204. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara PSD DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor - DA
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pană Adriana-Doina PSD DA
216. Pardău Dumitru PNL DA
217. Paul Maria-Andreea PDL DA
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
224. Popeangă Vasile PSD DA
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
227. Potor Călin PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
234. Reuer Elena-Ramona PNL DA
235. Rizea Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Petre PNL DA
239. Roman Victor PSD DA
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Roșca Mircea PNL DA
242. Rusu Valentin PNL DA
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Săpunaru Nini PNL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Scutaru Adrian George PNL DA
248. Secară Florin Mihail - DA
249. Sefer Cristian-George ND DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
252. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
253. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
254. Solomon Adrian PSD DA
255. Stan Ioan PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Stoica Mihaela - DA
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Radu PNL DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Surdu Raluca PNL DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion PSD DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
271. Tabugan Ion PSD DA
272. Tararache Mihai - DA
273. Tămâian Ioan PNL DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
278. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
279. Tiuch Cătălin PSD DA
280. Tîlvăr Angel PSD DA
281. Toader Mircea-Nicu PDL DA
282. Tomac Eugen - DA
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tudorie Violeta PSD DA
286. Turcan Raluca PDL DA
287. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
288. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
289. Udrea Elena Gabriela - DA
290. Udriște Gheorghe PDL DA
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Vainer Aurel Minoritati DA
293. Varga Lucia-Ana PNL DA
294. Varga Vasile PNL DA
295. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
296. Vladu Iulian PDL DA
297. Vlase Petru Gabriel PSD DA
298. Vlădoiu Aurel PSD DA
299. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
300. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
301. Vreme Valerian - DA
302. Vulpescu Ioan PSD DA
303. Weber Mihai PSD DA
304. Zaharcu Neviser PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
306. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
307. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro