Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 185/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.10/2014 privind unele măsuri temporare în vederea consolidării cadrului normativ necesar aplicării unor dispoziții din Legea nr.9/1998 privind acordarea de compensații cetățenilor români pentru bunurile trecute în proprietatea statului bulgar în urma aplicării Tratatului dintre România și Bulgaria, semnat la Craiova la 7 septembrie 1940, precum și din Legea nr.290/2003 privind acordarea de despăgubiri sau compensații cetățenilor români pentru bunurile proprietate a acestora, sechestrate, reținute sau rămase în Basarabia, Bucovina de Nord și Ținutul Herța, ca urmare a stării de război și a aplicării Tratatului de Pace între România și Puterile Aliate și Asociate, semnat la Paris la 10 februarie 1947
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:312 148 72 25 12 16 13 11 15
- voturi pentru (DA):198 145 11 - 1 15 12 10 4
- voturi împotrivă (NU):101 - 56 25 9 - - - 11
- abțineri:10 3 3 - 2 - 1 1 -
- nu au votat:3 - 2 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin - NU
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Berci Vasile PNL NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL NU
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
44. Calotă Florică Ică PNL NU
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel PNL DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
61. Ciurariu Florin PNL NU
62. Cocei Erland PNL NU
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL NU
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND NU
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Doboș Anton PNL NU
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL -
85. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
88. Dragomir Gheorghe PNL NU
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu PSD Abținere
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
112. Gheorghe Florin - NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL NU
120. Gudu Vasile PDL NU
121. Guran Virgil PNL NU
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Horga Vasile PNL NU
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
131. Iane Daniel PNL NU
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL NU
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR -
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL DA
153. Marcu Viorica PNL NU
154. Marian Ion Cristinel ND NU
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL NU
171. Mincă Liliana ND NU
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mitrea Miron Tudor PSD DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND Abținere
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement - NU
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL NU
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculae Aurel - NU
203. Niculescu Dumitru ND Abținere
204. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara PSD DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND NU
210. Oros Nechita-Adrian PNL NU
211. Palașcă Viorel PNL NU
212. Palăr Ionel PNL NU
213. Paleologu Theodor - NU
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pană Adriana-Doina PSD DA
216. Pardău Dumitru PNL NU
217. Paul Maria-Andreea PDL NU
218. Pârgaru Ion PNL NU
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
224. Popa Radu Mihai PSD DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
228. Potor Călin PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL NU
238. Roman Gheorghe PSD DA
239. Roman Petre PNL DA
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Roșca Mircea PNL NU
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
245. Săpunaru Nini PNL -
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL NU
248. Scutaru Adrian George PNL NU
249. Secară Florin Mihail - NU
250. Sefer Cristian-George ND NU
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL NU
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Stoica Mihaela - NU
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surdu Raluca PNL NU
268. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PSD DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Tararache Mihai - DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
281. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL NU
285. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
286. Tomac Eugen - NU
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Turcan Raluca PDL NU
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
292. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
293. Udrea Elena Gabriela - NU
294. Udriște Gheorghe PDL NU
295. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Vainer Aurel Minoritati DA
298. Varga Lucia-Ana PNL NU
299. Varga Vasile PNL NU
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PDL NU
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vlădoiu Aurel PSD DA
304. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
305. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
306. Vreme Valerian - NU
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Zaharcu Neviser PSD DA
310. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
311. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
312. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro