Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 528/2013 privind exonerarea de la plată a unor sume de către personalul plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:315 149 73 25 12 16 14 11 15
- voturi pentru (DA):313 149 72 25 12 15 14 11 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin - DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel PNL DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL Abținere
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PNL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Florin - DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel ND DA
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marin Laura PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Martin Eduard-Stelian PSD DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Mazilu Constantin PSD DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL DA
175. Mincă Liliana ND DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mitrea Miron Tudor PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocioalcă Ion PSD DA
183. Mocioi Niculina ND DA
184. Moisii Constantin PSD DA
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Moldovan Iosif UDMR DA
187. Molnar Zsolt UDMR DA
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Muntean Mircia PSD DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement - DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel - DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Paleologu Theodor - DA
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Pană Adriana-Doina PSD DA
219. Pardău Dumitru PNL DA
220. Paul Maria-Andreea PDL DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Popa Radu Mihai PSD DA
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Rizea Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL DA
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
248. Săpunaru Nini PNL DA
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Scutaru Adrian George PNL DA
252. Secară Florin Mihail - DA
253. Sefer Cristian-George ND DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Stoica Mihaela - DA
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Stroe Radu PNL DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surdu Raluca PNL DA
271. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PSD DA
274. Șimon Gheorghe PSD DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Tabugan Ion PSD DA
279. Tararache Mihai - DA
280. Tămâian Ioan PNL DA
281. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
286. Tiuch Cătălin PSD DA
287. Tîlvăr Angel PSD DA
288. Toader Mircea-Nicu PDL DA
289. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
290. Tomac Eugen - DA
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Turcan Raluca PDL DA
295. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
296. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
297. Udrea Elena Gabriela - DA
298. Udriște Gheorghe PDL DA
299. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
300. Uricec Eugen Constantin PSD DA
301. Vainer Aurel Minoritati DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
304. Vladu Iulian PDL DA
305. Vlase Petru Gabriel PSD DA
306. Vlădoiu Aurel PSD DA
307. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
308. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
309. Vreme Valerian - DA
310. Vulpescu Ioan PSD DA
311. Weber Mihai PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro