Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:23

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 161/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.2/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 149 72 25 12 15 14 12 14
- voturi pentru (DA):309 148 72 25 12 13 13 12 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 2 - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Florin - DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hrebenciuc Viorel PSD DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian - DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND DA
181. Moisii Constantin PSD DA
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Moldovan Iosif UDMR DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
187. Muntean Mircia PSD DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement - DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Alexandri PNL DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
202. Nicolicea Eugen PSD DA
203. Niculae Aurel - DA
204. Niculescu Dumitru ND DA
205. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara PSD DA
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND DA
211. Oros Nechita-Adrian PNL DA
212. Palașcă Viorel PNL DA
213. Palăr Ionel PNL DA
214. Paleologu Theodor - DA
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pană Adriana-Doina PSD DA
217. Pardău Dumitru PNL DA
218. Paul Maria-Andreea PDL DA
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Popa Radu Mihai PSD DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
229. Potor Călin PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL DA
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Petre PNL DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Roșca Lucreția PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Sava Andrei-Valentin PSD DA
245. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
246. Săpunaru Nini PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail - DA
251. Sefer Cristian-George ND DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Stoica Mihaela - DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Radu PNL DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surdu Raluca PNL DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion PSD DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
276. Tabugan Ion PSD DA
277. Tararache Mihai - DA
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PDL DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
288. Tomac Eugen - DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Turcan Raluca PDL DA
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Udrea Elena Gabriela - DA
296. Udriște Gheorghe PDL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vladu Iulian PDL DA
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
307. Vreme Valerian - DA
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro