Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:25 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:25

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 184/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.6/2014 privind exercitarea drepturilor și îndeplinirea obligațiilor ce decurg din calitatea de actioner al statului la Compania Națională de Transport al Energiei Electrice "Transelectrica" - S.A. și la Societatea Națională de Transport Gaze Naturale "Transgaz" -S.A. Mediaș și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 150 71 25 12 15 13 12 15
- voturi pentru (DA):213 149 11 1 11 15 13 10 3
- voturi împotrivă (NU):38 1 2 24 - - - - 11
- abțineri:62 - 58 - 1 - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin - NU
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL Abținere
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
32. Boghicevici Claudia PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL Abținere
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL Abținere
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică PNL Abținere
44. Canacheu Costică PDL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL Abținere
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
60. Ciurariu Florin PNL Abținere
61. Cocei Erland PNL Abținere
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL Abținere
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Doboș Anton PNL Abținere
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL Abținere
85. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
88. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
92. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL Abținere
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
114. Gheorghe Florin - NU
115. Gheorghe Tinel PDL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL Abținere
122. Gudu Vasile PDL NU
123. Guran Virgil PNL Abținere
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
128. Horga Vasile PNL Abținere
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL Abținere
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lupu Mihai PNL Abținere
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL Abținere
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian - Abținere
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PDL NU
174. Mincă Liliana ND DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
177. Mitrea Manuela PSD DA
178. Mitrea Miron Tudor PSD DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND Abținere
183. Moisii Constantin PSD DA
184. Moldovan Ioan ALDE DA
185. Moldovan Iosif UDMR DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Muntean Mircia PSD DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Clement - DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel - NU
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL Abținere
216. Paleologu Theodor - NU
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Pană Adriana-Doina PSD DA
219. Pardău Dumitru PNL Abținere
220. Paul Maria-Andreea PDL NU
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
227. Popa Radu Mihai PSD DA
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
231. Potor Călin PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
239. Rizea Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL NU
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL Abținere
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
248. Săpunaru Nini PNL Abținere
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL NU
251. Scutaru Adrian George PNL Abținere
252. Secară Florin Mihail - NU
253. Sefer Cristian-George ND DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stan Ion PSD NU
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stancu Ionel Minoritati DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Stoica Mihaela - NU
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Stroe Radu PNL DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surdu Raluca PNL Abținere
271. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PSD DA
274. Șimon Gheorghe PSD DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Tabugan Ion PSD DA
279. Tararache Mihai - DA
280. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
284. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PDL NU
288. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
289. Tomac Eugen - NU
290. Traicu Rodin PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tudorie Violeta PSD DA
293. Turcan Raluca PDL NU
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
296. Udrea Elena Gabriela - NU
297. Udriște Gheorghe PDL NU
298. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
299. Uricec Eugen Constantin PSD DA
300. Varga Vasile PNL Abținere
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vladu Iulian PDL NU
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
307. Vreme Valerian - NU
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
313. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro