Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:26 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 166/2014 pentru scutirea de la plată a unor debite către bugetul asigurărilor sociale de stat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 149 73 25 12 16 14 12 15
- voturi pentru (DA):315 149 73 25 12 16 14 11 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin - DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel PNL DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PNL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Florin - DA
116. Gheorghe Tinel PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL DA
123. Gudu Vasile PDL DA
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marica Petru-Sorin PSD DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Mazilu Constantin PSD DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL DA
175. Mincă Liliana ND DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mitrea Miron Tudor PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocioalcă Ion PSD DA
183. Mocioi Niculina ND DA
184. Moisii Constantin PSD DA
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Moldovan Iosif UDMR DA
187. Molnar Zsolt UDMR DA
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Muntean Mircia PSD DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement - DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel - DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara PSD DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Oros Nechita-Adrian PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Paleologu Theodor - DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Pană Adriana-Doina PSD DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL DA
222. Pârgaru Ion PNL DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
232. Potor Călin PSD DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Petre PNL DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Sava Andrei-Valentin PSD DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
249. Săpunaru Nini PNL DA
250. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
251. Scarlat George PNL DA
252. Scutaru Adrian George PNL DA
253. Secară Florin Mihail - DA
254. Sefer Cristian-George ND DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Stoica Mihaela - DA
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Radu PNL DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surdu Raluca PNL DA
272. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PSD DA
275. Șimon Gheorghe PSD DA
276. Șova Lucian PSD DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Tararache Mihai - DA
281. Tămâian Ioan PNL DA
282. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
283. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
284. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
285. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PDL DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
291. Tomac Eugen - DA
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Turcan Raluca PDL DA
296. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
297. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
298. Udrea Elena Gabriela - DA
299. Udriște Gheorghe PDL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Vainer Aurel Minoritati DA
303. Varga Vasile PNL DA
304. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
305. Vladu Iulian PDL DA
306. Vlase Petru Gabriel PSD DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vreme Valerian - DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Weber Mihai PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 16:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro