Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 241/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.15/2014 pentru completarea art.52 din Legea nr.500/2002 privind finanțele publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:312 147 71 25 12 16 14 12 15
- voturi pentru (DA):312 147 71 25 12 16 14 12 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin - DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel PNL DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PNL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Florin - DA
116. Gheorghe Tinel PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL DA
123. Gudu Vasile PDL DA
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel ND DA
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marin Laura PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian - DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PDL DA
174. Mincă Liliana ND DA
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
177. Mitrea Manuela PSD DA
178. Mitrea Miron Tudor PSD DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND DA
183. Moisii Constantin PSD DA
184. Moldovan Ioan ALDE DA
185. Moldovan Iosif UDMR DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Muntean Mircia PSD DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Clement - DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
203. Nicolicea Eugen PSD DA
204. Niculae Aurel - DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara PSD DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND DA
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor - DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pană Adriana-Doina PSD DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Paul Maria-Andreea PDL DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
230. Potor Călin PSD DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rățoi Neculai PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PDL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Petre PNL DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail - DA
251. Sefer Cristian-George ND DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Stoica Mihaela - DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Radu PNL DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surdu Raluca PNL DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion PSD DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
276. Tabugan Ion PSD DA
277. Tararache Mihai - DA
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PDL DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
288. Tomac Eugen - DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Turcan Raluca PDL DA
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Udrea Elena Gabriela - DA
296. Udriște Gheorghe PDL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vladu Iulian PDL DA
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
307. Vreme Valerian - DA
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro