Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 530/2013 pentru modificarea și completarea Art.10, 12 și 13 din Legea nr.82 din 20 noiembrie 1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării " cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:312 150 70 25 12 15 13 12 15
- voturi pentru (DA):209 145 11 1 11 15 12 11 3
- voturi împotrivă (NU):63 5 56 - - - 1 - 1
- abțineri:40 - 3 24 1 - - 1 11
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin - Abținere
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD NU
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL Abținere
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
21. Bălan Ion PSD NU
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL NU
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
32. Boghicevici Claudia PDL Abținere
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL NU
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică PNL NU
44. Canacheu Costică PDL Abținere
45. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
60. Ciurariu Florin PNL NU
61. Cocei Erland PNL NU
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL Abținere
71. Cupă Ion PNL Abținere
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL Abținere
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Doboș Anton PNL NU
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
88. Dragomir Gheorghe PNL NU
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu PSD NU
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
113. Gheorghe Florin - Abținere
114. Gheorghe Tinel PDL Abținere
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL NU
121. Gudu Vasile PDL Abținere
122. Guran Virgil PNL NU
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD NU
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Horga Vasile PNL NU
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL NU
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati NU
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL Abținere
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lupu Mihai PNL NU
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL NU
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian - DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PDL Abținere
174. Mincă Liliana ND DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND Abținere
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Moldovan Iosif UDMR DA
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
187. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
188. Muntean Mircia PSD DA
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Murgu Neagu PSD DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Clement - Abținere
195. Negruț Cornelia ALDE DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL NU
199. Nicolae Alexandri PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
203. Nicolicea Eugen PSD DA
204. Niculae Aurel - Abținere
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara PSD DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND DA
212. Palașcă Viorel PNL DA
213. Palăr Ionel PNL NU
214. Paleologu Theodor - Abținere
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pană Adriana-Doina PSD DA
217. Pardău Dumitru PNL NU
218. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
225. Popa Radu Mihai PSD DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
229. Potor Călin PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL NU
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Roșca Mircea PNL NU
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
245. Săpunaru Nini PNL NU
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL NU
248. Scutaru Adrian George PNL NU
249. Secară Florin Mihail - Abținere
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL NU
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD NU
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Stoica Mihaela - Abținere
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surdu Raluca PNL NU
268. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PSD DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Tararache Mihai - DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
282. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
287. Tomac Eugen - Abținere
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Turcan Raluca PDL Abținere
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
294. Udrea Elena Gabriela - NU
295. Udriște Gheorghe PDL Abținere
296. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Vasile PNL NU
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PDL DA
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vlădoiu Aurel PSD DA
304. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
305. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
306. Vreme Valerian - Abținere
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Zaharcu Neviser PSD DA
310. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
311. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
312. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro