Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 139/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernuluinr.1/2014 privind unele măsuri în domeniul managementului situațiilor de urgență, precum și pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.21/2004 privind Sistemul Național de Management al Situațiilor de Urgență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:312 149 74 25 12 15 14 8 15
- voturi pentru (DA):207 149 8 - 11 15 14 7 3
- voturi împotrivă (NU):103 - 65 25 1 - - - 12
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin - NU
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
31. Boghicevici Claudia PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL NU
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel PNL DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
58. Ciurariu Florin PNL NU
59. Cocei Erland PNL NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL NU
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL NU
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL Abținere
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Doboș Anton PNL NU
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
87. Dragomir Gheorghe PNL NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL NU
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
112. Gheorghe Florin - NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL NU
120. Gudu Vasile PDL NU
121. Guran Virgil PNL NU
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
126. Horga Vasile PNL NU
127. Hrebenciuc Viorel PSD DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL NU
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL NU
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lupu Mihai PNL NU
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL DA
155. Marcu Viorica PNL NU
156. Marian Ion Cristinel ND DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Marin Laura PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Martin Eduard-Stelian PSD DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - NU
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL NU
173. Mincă Liliana ND DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND NU
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
186. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
187. Muntean Mircia PSD DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement - NU
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL NU
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculae Aurel - DA
203. Niculescu Dumitru ND DA
204. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara PSD DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL NU
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL NU
213. Paleologu Theodor - NU
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pană Adriana-Doina PSD DA
216. Pardău Dumitru PNL NU
217. Paul Maria-Andreea PDL NU
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
224. Popa Radu Mihai PSD DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
228. Potor Călin PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL NU
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL NU
238. Roman Gheorghe PSD DA
239. Roman Petre PNL NU
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Roșca Mircea PNL NU
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
245. Săpunaru Nini PNL NU
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL NU
248. Scutaru Adrian George PNL NU
249. Secară Florin Mihail - NU
250. Sefer Cristian-George ND DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL NU
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Stoica Mihaela - NU
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Stroe Radu PNL DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surdu Raluca PNL NU
268. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PSD DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Tararache Mihai - DA
277. Tămâian Ioan PNL NU
278. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
282. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL NU
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
287. Tomac Eugen - NU
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Turcan Raluca PDL NU
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
294. Udrea Elena Gabriela - NU
295. Udriște Gheorghe PDL NU
296. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Vasile PNL NU
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PDL NU
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vlădoiu Aurel PSD DA
304. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
305. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
306. Vreme Valerian - NU
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Zaharcu Neviser PSD DA
310. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
311. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
312. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 august 2020, 22:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro