Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 116/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.109/2013 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.194/2002 privind regimul străinilor în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 147 72 25 12 16 13 10 15
- voturi pentru (DA):308 147 70 25 12 16 13 10 15
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin - DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel PNL DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL -
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Florin - DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Nicu PNL DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL DA
173. Mincă Liliana ND DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND DA
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Moldovan Iosif UDMR DA
185. Molnar Zsolt UDMR DA
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
187. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
188. Muntean Mircia PSD DA
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Murgu Neagu PSD DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Clement - DA
195. Negruț Cornelia ALDE DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Alexandri PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
203. Nicolicea Eugen PSD DA
204. Niculae Aurel - DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara PSD DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND DA
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor - DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pană Adriana-Doina PSD DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Paul Maria-Andreea PDL DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
230. Potor Călin PSD DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rățoi Neculai PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PDL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Petre PNL NU
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail - DA
251. Sefer Cristian-George ND DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Stoica Mihaela - DA
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Stroe Radu PNL DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surdu Raluca PNL DA
267. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șcheau Ion PSD DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Tararache Mihai - DA
275. Tămâian Ioan PNL DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Tomac Eugen - DA
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Turcan Raluca PDL DA
290. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
291. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
292. Udrea Elena Gabriela - DA
293. Udriște Gheorghe PDL DA
294. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
295. Uricec Eugen Constantin PSD DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Varga Vasile PNL DA
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL DA
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vreme Valerian - DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro