Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:34 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:34

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 39/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.98/2013 privind reglementarea situației juridice a unui imobil și modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.24/2013 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.19/2002 privind unele măsuri pentru constituirea și utilizarea fondului locativ de protocol, proprietate publică a statului, și pentru vânzarea unor imobile, proprietate privată a statului, aflate în administrarea Regiei Autonome "Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:309 146 74 25 11 16 12 11 14
- voturi pentru (DA):257 143 73 - 2 15 12 9 3
- voturi împotrivă (NU):11 - - 1 - - - - 10
- abțineri:40 3 1 24 9 1 - 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin - NU
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL Abținere
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND Abținere
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
33. Boghicevici Claudia PDL Abținere
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
44. Canacheu Costică PDL Abținere
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL Abținere
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dascălu Constantin PDL Abținere
74. Deaconu Mihai ND Abținere
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD Abținere
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin - NU
113. Gheorghe Tinel PDL Abținere
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Gudu Vasile PDL Abținere
121. Guran Virgil PNL DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL Abținere
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian - NU
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PDL Abținere
170. Mincă Liliana ND Abținere
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mitrea Miron Tudor PSD DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina ND Abținere
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Clement - NU
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculae Aurel - Abținere
201. Niculescu Dumitru ND Abținere
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor - NU
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pană Adriana-Doina PSD DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
216. Pârgaru Ion PNL DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Popa Radu Mihai PSD DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
226. Potor Călin PSD DA
227. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE -
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Petre PNL DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
243. Săpunaru Nini PNL DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Scutaru Adrian George PNL DA
247. Secară Florin Mihail - NU
248. Sefer Cristian-George ND Abținere
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
251. Simedru Dan Coriolan PNL DA
252. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
253. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
254. Solomon Adrian PSD DA
255. Stan Ioan PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Zisu PSD Abținere
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Stoica Mihaela - NU
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Radu PNL DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL DA
265. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PSD DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Tabugan Ion PSD DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tămâian Ioan PNL Abținere
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Toader Mircea-Nicu PDL NU
283. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
284. Tomac Eugen - NU
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Turcan Raluca PDL Abținere
289. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
290. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
291. Udrea Elena Gabriela - NU
292. Udriște Gheorghe PDL Abținere
293. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Lucia-Ana PNL DA
297. Varga Vasile PNL DA
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL Abținere
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zaharcu Neviser PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
308. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
309. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro