Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:35 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:35

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
PL 253/2010 pentru modificarea și completarea Legii serviciului de salubrizare a localităților nr.101/2006
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 151 75 24 12 16 14 11 14
- voturi pentru (DA):302 150 74 24 12 3 14 11 14
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:14 - 1 - - 13 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin - DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR Abținere
34. Borbély László UDMR Abținere
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel PNL DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
102. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Florin - DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel ND DA
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marin Laura PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
163. Martin Eduard-Stelian PSD DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
165. Máté András-Levente UDMR Abținere
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Mazilu Constantin PSD DA
168. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - DA
172. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Militaru Lucian PDL DA
175. Mincă Liliana ND DA
176. Mircovici Niculae Minoritati DA
177. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
178. Mitrea Manuela PSD DA
179. Mitrea Miron Tudor PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocioalcă Ion PSD DA
183. Mocioi Niculina ND DA
184. Moisii Constantin PSD DA
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Moldovan Iosif UDMR Abținere
187. Molnar Zsolt UDMR Abținere
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Muntean Mircia PSD DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Murgu Neagu PSD DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement - DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel - DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara PSD DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Oros Nechita-Adrian PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Paleologu Theodor - DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Pană Adriana-Doina PSD DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL DA
222. Pârgaru Ion PNL DA
223. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Popa Radu Mihai PSD NU
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
233. Potor Călin PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PDL DA
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Petre PNL DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Scutaru Adrian George PNL DA
254. Secară Florin Mihail - DA
255. Sefer Cristian-George ND DA
256. Seres Dénes UDMR Abținere
257. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL DA
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Stoica Mihaela - DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Radu PNL DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Surdu Raluca PNL Abținere
273. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
274. Szabó Ödön UDMR Abținere
275. Șcheau Ion PSD DA
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șova Lucian PSD DA
278. Ștefan Viorel PSD DA
279. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
280. Tabugan Ion PSD DA
281. Tararache Mihai - DA
282. Tămâian Ioan PNL DA
283. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
288. Tiuch Cătălin PSD DA
289. Tîlvăr Angel PSD DA
290. Toader Mircea-Nicu PDL DA
291. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
292. Tomac Eugen - DA
293. Traicu Rodin PSD DA
294. Tudorache Daniel PSD DA
295. Tudorie Violeta PSD DA
296. Turcan Raluca PDL DA
297. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
298. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
299. Udrea Elena Gabriela - DA
300. Udriște Gheorghe PDL DA
301. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
307. Vladu Iulian PDL DA
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro