Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:35 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:35

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 580/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008-Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:308 148 73 25 12 15 11 11 13
- voturi pentru (DA):198 142 7 1 10 14 11 10 3
- voturi împotrivă (NU):98 1 63 24 1 - - 1 8
- abțineri:10 3 3 - 1 1 - - 2
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin - DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Berci Vasile PNL NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
33. Boghicevici Claudia PDL NU
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL NU
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
44. Calotă Florică Ică PNL NU
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel PNL DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
60. Ciurariu Florin PNL NU
61. Cocei Erland PNL NU
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD -
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL Abținere
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD -
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Doboș Anton PNL NU
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dolha Mircea PNL NU
86. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
89. Dragomir Gheorghe PNL NU
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
93. Dumbrăvanu Paul PNL NU
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu PSD Abținere
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL NU
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
115. Gheorghe Florin - NU
116. Gheorghe Tinel PDL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL NU
123. Gudu Vasile PDL NU
124. Guran Virgil PNL NU
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
128. Horga Vasile PNL NU
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL NU
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lupu Mihai PNL NU
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL NU
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Markó Attila-Gabor UDMR DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - Abținere
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL NU
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND NU
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Muntean Mircia PSD DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement - NU
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL NU
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel - DA
202. Niculescu Dumitru ND DA
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL NU
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL NU
212. Paleologu Theodor - NU
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pană Adriana-Doina PSD DA
215. Pardău Dumitru PNL NU
216. Paul Maria-Andreea PDL NU
217. Pârgaru Ion PNL DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
224. Popa Radu Mihai PSD DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
228. Potor Călin PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL NU
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL NU
238. Roman Gheorghe PSD DA
239. Roman Petre PNL Abținere
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Roșca Mircea PNL NU
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
245. Săpunaru Nini PNL NU
246. Scarlat George PNL NU
247. Scutaru Adrian George PNL NU
248. Secară Florin Mihail - NU
249. Sefer Cristian-George ND DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL NU
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stan Ion PSD NU
258. Stanciu Anghel PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stănescu Alexandru PSD DA
262. Stoica Mihaela - NU
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Surdu Raluca PNL NU
266. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șcheau Ion PSD DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Tabugan Ion PSD Abținere
274. Tămâian Ioan PNL NU
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
280. Tiuch Cătălin PSD DA
281. Tîlvăr Angel PSD DA
282. Toader Mircea-Nicu PDL NU
283. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
284. Tomac Eugen - NU
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Turcan Raluca PDL NU
288. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
290. Udrea Elena Gabriela - NU
291. Udriște Gheorghe PDL NU
292. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Vainer Aurel Minoritati DA
295. Varga Lucia-Ana PNL NU
296. Varga Vasile PNL NU
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL NU
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zaharcu Neviser PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
307. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
308. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro