Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2014 > 13:38 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2014, ora 13:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 163/2014 pentru modificarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:305 145 73 25 12 14 13 11 12
- voturi pentru (DA):191 142 8 - 11 - 12 9 9
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 1 - - - - -
- abțineri:110 3 64 24 1 13 - 2 3
- nu au votat:2 - - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL Abținere
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Boghicevici Claudia PDL Abținere
32. Bónis István UDMR Abținere
33. Borbély László UDMR Abținere
34. Bordeianu Dan PNL Abținere
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
38. Buican Cristian PNL Abținere
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
42. Calotă Florică Ică PNL Abținere
43. Canacheu Costică PDL Abținere
44. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL Abținere
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
57. Ciurariu Florin PNL Abținere
58. Cocei Erland PNL Abținere
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL Abținere
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
66. Culețu Dănuț PDL Abținere
67. Cupă Ion PNL Abținere
68. Cupșa Ioan PNL Abținere
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PDL Abținere
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Doboș Anton PNL Abținere
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL Abținere
80. Dolha Mircea PNL Abținere
81. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
84. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
88. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
98. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD Abținere
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL Abținere
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
110. Gheorghe Florin - DA
111. Gheorghe Tinel PDL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL Abținere
118. Gudu Vasile PDL NU
119. Guran Virgil PNL Abținere
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
123. Horga Vasile PNL Abținere
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL Abținere
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL Abținere
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kerekes Károly UDMR Abținere
141. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lupu Mihai PNL Abținere
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcu Viorica PNL Abținere
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
157. Martin Eduard-Stelian PSD DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
159. Máté András-Levente UDMR Abținere
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PDL Abținere
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioi Niculina ND Abținere
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR Abținere
179. Molnar Zsolt UDMR Abținere
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Muntean Mircia PSD DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Clement - DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel - DA
199. Niculescu Dumitru ND DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Palăr Ionel PNL Abținere
209. Paleologu Theodor - Abținere
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Pană Adriana-Doina PSD DA
212. Pardău Dumitru PNL Abținere
213. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
214. Pârgaru Ion PNL DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
221. Popa Radu Mihai PSD DA
222. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
224. Potor Călin PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
228. Rădulescu Constantin PSD DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
232. Rizea Cristian PSD DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
234. Roman Gheorghe PSD Abținere
235. Roman Victor PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL NU
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
240. Săpunaru Nini PNL Abținere
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL Abținere
243. Scutaru Adrian George PNL Abținere
244. Secară Florin Mihail - DA
245. Sefer Cristian-George ND DA
246. Seres Dénes UDMR Abținere
247. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati -
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Stoica Mihaela - Abținere
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Radu PNL DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surdu Raluca PNL Abținere
263. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
264. Szabó Ödön UDMR -
265. Șcheau Ion PSD DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
270. Tămâian Ioan PNL Abținere
271. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
275. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
276. Tiuch Cătălin PSD DA
277. Tîlvăr Angel PSD DA
278. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
279. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
280. Tomac Eugen - DA
281. Traicu Rodin PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tudorie Violeta PSD DA
284. Turcan Raluca PDL Abținere
285. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
287. Udrea Elena Gabriela - DA
288. Udriște Gheorghe PDL Abținere
289. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
290. Uricec Eugen Constantin PSD DA
291. Vainer Aurel Minoritati DA
292. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
293. Varga Vasile PNL Abținere
294. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
295. Vladu Iulian PDL Abținere
296. Vlase Petru Gabriel PSD DA
297. Vlădoiu Aurel PSD DA
298. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Zaharcu Neviser PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
304. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
305. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro