Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2014 > 17:41 Versiunea pentru printare
Luni, 23 iunie 2014, ora 17:41

Subiect vot: PL 118/2014 amr.1
PL 118/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2013 pentru instituirea unui nou termen în care să se finalizeze situația prevăzută la art.6 alin.(1) din Legea nr.165/2013 privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, în natură sau prin echivalent, a imobilelor preluate în mod abuziv în perioada regimului comunist în România, precum și pentru prorogarea unor termene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:113 58 17 11 6 9 6 4 2
- voturi pentru (DA):29 1 15 11 1 - - - 1
- voturi împotrivă (NU):63 54 2 - - - 3 4 -
- abțineri:20 2 - - 5 9 3 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Andea Petru PSD NU
3. Antal István UDMR Abținere
4. Arsene Ionel PSD -
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Avram Marian PSD NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Balan Ioan PDL DA
9. Baltă Mihai PSD NU
10. Bălan Ion PSD NU
11. Birchall Ana PSD NU
12. Bîrsășteanu Florică PSD NU
13. Blănariu Valentin ND Abținere
14. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
15. Boghicevici Claudia PDL DA
16. Bónis István UDMR Abținere
17. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Canacheu Costică PDL DA
20. Călin Ion PSD NU
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Ciocan Dan PSD NU
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
25. Covaci Dorel PSD NU
26. Crăciunescu Grigore PNL DA
27. Cristea Victor PSD NU
28. Cristian Horia PNL DA
29. Deaconu Mihai ND Abținere
30. Delureanu Virgil PSD NU
31. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
32. Dima Toader PSD NU
33. Dobre Mircea-Titus PSD NU
34. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
35. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
36. Dragomir Maria ND Abținere
37. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
38. Eparu Ion PSD NU
39. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
40. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
41. Frăticiu Gheorghe PSD NU
42. Galan Constantin PNL NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
44. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
45. Gheorghe Tinel PDL DA
46. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
47. Grama Horia PSD NU
48. Grecea Maria PNL DA
49. Gudu Vasile PDL DA
50. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
51. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
52. Horga Vasile PNL DA
53. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
54. Iancu Iulian PSD NU
55. Intotero Natalia-Elena PSD NU
56. Itu Cornel PSD NU
57. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
58. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
59. Marcoci Vlad PSD NU
60. Marcu Viorica PNL DA
61. Marica Petru-Sorin PSD NU
62. Marin Gheorghe PSD NU
63. Marin Laura PSD NU
64. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
65. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
66. Máté András-Levente UDMR Abținere
67. Melinte Ion PSD NU
68. Mihai Aurelian - Abținere
69. Mincă Liliana ND Abținere
70. Mitrea Manuela PSD NU
71. Mitrea Miron Tudor PSD NU
72. Mocioi Niculina ND DA
73. Moldovan Ioan ALDE NU
74. Muntean Mircia PSD NU
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Nassar Rodica PSD NU
77. Neacșu Marian PSD NU
78. Negruț Cornelia ALDE NU
79. Niculescu Dumitru ND Abținere
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Emil PSD NU
82. Pambuccian Varujan Minoritati NU
83. Paul Maria-Andreea PDL DA
84. Pârgaru Ion PNL NU
85. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
86. Petric Octavian PSD NU
87. Rădulescu Romeo PDL DA
88. Rățoi Neculai PSD NU
89. Roman Cristian-Constantin PDL DA
90. Roman Gheorghe PSD NU
91. Roman Petre PNL DA
92. Roșca Lucreția PSD NU
93. Seres Dénes UDMR Abținere
94. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
95. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
96. Solomon Adrian PSD NU
97. Stănescu Alexandru PSD NU
98. Șova Lucian PSD NU
99. Ștefan Viorel PSD NU
100. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
101. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
102. Tiuch Cătălin PSD NU
103. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
104. Tudorache Daniel PSD NU
105. Tudorie Violeta PSD NU
106. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
107. Vainer Aurel Minoritati Abținere
108. Varga Vasile PNL DA
109. Vlădoiu Aurel PSD NU
110. Vulpescu Ioan PSD NU
111. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
112. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
113. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro