Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.06.2014 > 17:42 Versiunea pentru printare
Luni, 23 iunie 2014, ora 17:42

Subiect vot: PL 118/2014 ama.4
PL 118/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2013 pentru instituirea unui nou termen în care să se finalizeze situația prevăzută la art.6 alin.(1) din Legea nr.165/2013 privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, în natură sau prin echivalent, a imobilelor preluate în mod abuziv în perioada regimului comunist în România, precum și pentru prorogarea unor termene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:112 58 17 11 6 8 6 4 2
- voturi pentru (DA):79 54 1 - 5 8 6 4 1
- voturi împotrivă (NU):30 1 16 11 1 - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Balan Ioan PDL NU
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Blănariu Valentin ND DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
14. Boghicevici Claudia PDL NU
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD -
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Canacheu Costică PDL NU
19. Călin Ion PSD DA
20. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Covaci Dorel PSD DA
25. Crăciunescu Grigore PNL NU
26. Cristea Victor PSD DA
27. Cristian Horia PNL NU
28. Deaconu Mihai ND DA
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
31. Dobre Mircea-Titus PSD DA
32. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
33. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
34. Dragomir Maria ND DA
35. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
36. Eparu Ion PSD DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Fejér László-Ődőn UDMR DA
39. Frăticiu Gheorghe PSD DA
40. Galan Constantin PNL NU
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
43. Gheorghe Tinel PDL NU
44. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
45. Grama Horia PSD DA
46. Grecea Maria PNL NU
47. Gudu Vasile PDL NU
48. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
49. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
50. Horga Vasile PNL NU
51. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
52. Iancu Iulian PSD DA
53. Intotero Natalia-Elena PSD DA
54. Itu Cornel PSD DA
55. Kereskényi Gábor UDMR DA
56. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
57. Marcoci Vlad PSD DA
58. Marcu Viorica PNL NU
59. Marica Petru-Sorin PSD DA
60. Marin Gheorghe PSD DA
61. Marin Laura PSD DA
62. Markó Attila-Gabor UDMR DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
64. Máté András-Levente UDMR DA
65. Melinte Ion PSD DA
66. Mihai Aurelian - DA
67. Mincă Liliana ND DA
68. Mitrea Manuela PSD DA
69. Mitrea Miron Tudor PSD -
70. Mocioi Niculina ND NU
71. Moldovan Ioan ALDE DA
72. Muntean Mircia PSD DA
73. Munteanu Ioan PSD DA
74. Nassar Rodica PSD DA
75. Neacșu Marian PSD DA
76. Negruț Cornelia ALDE DA
77. Niculescu Dumitru ND DA
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Emil PSD DA
80. Pambuccian Varujan Minoritati DA
81. Paul Maria-Andreea PDL NU
82. Pârgaru Ion PNL DA
83. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
84. Petric Octavian PSD DA
85. Rădulescu Romeo PDL NU
86. Rățoi Neculai PSD DA
87. Roman Cristian-Constantin PDL NU
88. Roman Gheorghe PSD DA
89. Roman Petre PNL NU
90. Roșca Lucreția PSD DA
91. Seres Dénes UDMR DA
92. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
93. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
94. Solomon Adrian PSD DA
95. Stativă Irinel Ioan PSD DA
96. Stănescu Alexandru PSD DA
97. Șova Lucian PSD DA
98. Ștefan Viorel PSD DA
99. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
100. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
101. Tiuch Cătălin PSD NU
102. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
103. Tudorache Daniel PSD DA
104. Tudorie Violeta PSD DA
105. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
106. Vainer Aurel Minoritati DA
107. Varga Vasile PNL NU
108. Vlădoiu Aurel PSD DA
109. Vulpescu Ioan PSD DA
110. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
111. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
112. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro