Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:19

Subiect vot: PLx 347/2014 amr.1
PL 347/2014 pentru modificarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:282 142 70 17 9 10 15 8 11
- voturi pentru (DA):106 6 66 17 7 - 1 1 8
- voturi împotrivă (NU):169 134 3 - 2 9 12 7 2
- abțineri:6 2 1 - - 1 2 - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel PSD NU
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Costel PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR NU
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD NU
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD NU
24. Bîrsășteanu Florică PSD NU
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD NU
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD NU
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD NU
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD NU
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
72. Dima Toader PSD NU
73. Diniță Ion ALDE NU
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD NU
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD NU
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dumitru Georgică ALDE NU
89. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
90. Dușa Mircea PSD NU
91. Enache Marian PSD NU
92. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
93. Eparu Ion PSD NU
94. Erdei Dolóczki István UDMR NU
95. Firczak Gheorghe Minoritati NU
96. Florea Damian ALDE NU
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
103. Găină Mihăiță PSD NU
104. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
106. Ghiveciu Marian PSD NU
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD NU
110. Grecea Maria PNL DA
111. Gudu Vasile PDL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
114. Harbuz Liviu PSD NU
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD NU
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hrebenciuc Viorel PSD NU
119. Hulea Ioan PSD NU
120. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD NU
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
125. Ibram Iusein Minoritati NU
126. Ignat Miron Minoritati NU
127. Ionescu George PDL DA
128. Iordache Florin PSD NU
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
130. Itu Cornel PSD NU
131. Kereskényi Gábor UDMR NU
132. Khraibani Camelia PSD NU
133. Korodi Attila UDMR NU
134. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD NU
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD NU
139. Manolescu Oana Minoritati NU
140. Marcoci Vlad PSD NU
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD NU
144. Marin Gheorghe PSD NU
145. Marin Laura PSD NU
146. Marocico Ion Minoritati NU
147. Martin Eduard-Stelian PSD NU
148. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
149. Máté András-Levente UDMR NU
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
153. Militaru Lucian PDL DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati NU
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Manuela PSD NU
158. Mitrea Miron Tudor PSD NU
159. Mîrza Gavril PSD NU
160. Mocanu Adrian PSD NU
161. Mocanu Vasile PSD NU
162. Mocioalcă Ion PSD NU
163. Mocioi Niculina - DA
164. Moisii Constantin PSD NU
165. Moldovan Ioan ALDE NU
166. Moldovan Iosif UDMR NU
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
169. Neacșu Marian PSD NU
170. Necula Cosmin PSD NU
171. Negruț Cornelia ALDE NU
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
173. Nichita Cristina PSD NU
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Florian PSD NU
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Niculescu Dumitru ND NU
180. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
182. Nistor Marioara PSD NU
183. Niță Constantin PSD NU
184. Niță Emil PSD NU
185. Nosa Iuliu PSD NU
186. Oajdea Daniel Vasile ND DA
187. Ochi Ion PSD NU
188. Oltean Ioan PDL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Paleologu Theodor - DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati NU
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati NU
195. Pârgaru Ion PNL DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
197. Peia Ninel PSD NU
198. Petrea Dorin Silviu PSD NU
199. Petric Octavian PSD NU
200. Plumb Rovana PSD NU
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Ponta Victor-Viorel PSD NU
203. Pop Georgian PSD NU
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popeangă Vasile PSD NU
206. Popescu Dan-Cristian PDL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
208. Popescu Florin Aurelian - DA
209. Potor Călin PSD NU
210. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
212. Rădulescu Constantin PSD NU
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
214. Roman Cristian-Constantin PDL DA
215. Roman Gheorghe PSD NU
216. Roman Ioan Sorin PSD NU
217. Roșca Lucreția PSD NU
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
220. Scarlat George PNL DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Secară Florin Mihail - DA
223. Seres Dénes UDMR NU
224. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
225. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
226. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
227. Solomon Adrian PSD NU
228. Stan Ioan PSD NU
229. Stan Ion PSD NU
230. Stanciu Anghel PSD DA
231. Stanciu Zisu PSD NU
232. Stancu Ionel Minoritati NU
233. Stativă Irinel Ioan PSD NU
234. Stănescu Alexandru PSD NU
235. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
236. Stoica Mihaela - NU
237. Stragea Sorin Constantin PSD NU
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Stroe Radu PNL NU
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
241. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
242. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
243. Szabó Ödön UDMR Abținere
244. Șimon Gheorghe PSD NU
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șova Lucian PSD NU
247. Ștefan Viorel PSD NU
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tararache Mihai - NU
250. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
251. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
252. Teju Sorin PNL DA
253. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
254. Tiuch Cătălin PSD NU
255. Tîlvăr Angel PSD NU
256. Toader Mircea-Nicu PDL DA
257. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
258. Tomac Eugen - DA
259. Traicu Rodin PSD NU
260. Tudorache Daniel PSD NU
261. Tudorie Violeta PSD NU
262. Tudose Mihai PSD NU
263. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
264. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
265. Udrea Elena Gabriela - -
266. Udriște Gheorghe PDL DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD NU
268. Ursărescu Dorinel PNL DA
269. Varga Lucia-Ana PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
272. Vladu Iulian PDL DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD NU
274. Vlădoiu Aurel PSD NU
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
276. Vulpescu Ioan PSD NU
277. Weber Mihai PSD NU
278. Zaharcu Neviser PSD NU
279. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
280. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
282. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro