Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:21

Subiect vot: PLx 347/2014 amr.2
PL 347/2014 pentru modificarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:290 145 74 17 10 12 11 8 13
- voturi pentru (DA):106 3 66 17 7 - 3 - 10
- voturi împotrivă (NU):163 141 7 - 3 2 2 7 1
- abțineri:18 1 1 - - 8 6 1 1
- nu au votat:3 - - - - 2 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati Abținere
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR Abținere
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Balan Ioan PDL DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD NU
23. Bîrsășteanu Florică PSD NU
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Burlacu Ștefan ND NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD NU
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
48. Chițoiu Daniel PNL NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD NU
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD NU
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
65. Culețu Dănuț PDL DA
66. Cupă Ion PNL NU
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD NU
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD NU
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
73. Dima Toader PSD NU
74. Diniță Ion ALDE NU
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD NU
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD NU
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria ND DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
87. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
90. Dumitru Georgică ALDE NU
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Enache Marian PSD NU
94. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
95. Eparu Ion PSD NU
96. Erdei Dolóczki István UDMR NU
97. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
98. Florea Damian ALDE NU
99. Florea Daniel PSD NU
100. Fonta Nuțu PSD Abținere
101. Frăticiu Gheorghe PSD NU
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
105. Găină Mihăiță PSD NU
106. Gerea Andrei Dominic PNL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
108. Ghiveciu Marian PSD NU
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD NU
112. Grecea Maria PNL DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Gunia Dragoș-Ionel - DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
117. Harbuz Liviu PSD NU
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Holban Titi PSD NU
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Hulea Ioan PSD NU
123. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iancu Iulian PSD NU
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
128. Ibram Iusein Minoritati NU
129. Ignat Miron Minoritati NU
130. Intotero Natalia-Elena PSD NU
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD NU
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
134. Itu Cornel PSD NU
135. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
136. Khraibani Camelia PSD NU
137. Korodi Attila UDMR Abținere
138. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Manda Iulian Claudiu PSD NU
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolache Marius PSD NU
143. Marcoci Vlad PSD NU
144. Marcu Nicu PNL NU
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD NU
148. Marin Gheorghe PSD NU
149. Marin Laura PSD NU
150. Markó Attila-Gabor UDMR -
151. Marocico Ion Minoritati Abținere
152. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
153. Máté András-Levente UDMR Abținere
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
156. Militaru Lucian PDL DA
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mitrea Manuela PSD NU
160. Mitrea Miron Tudor PSD NU
161. Mîrza Gavril PSD NU
162. Mocanu Adrian PSD NU
163. Mocanu Vasile PSD NU
164. Mocioalcă Ion PSD NU
165. Mocioi Niculina - -
166. Moisii Constantin PSD NU
167. Moldovan Ioan ALDE NU
168. Moldovan Iosif UDMR Abținere
169. Molnar Zsolt UDMR -
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
172. Neacșu Marian PSD NU
173. Necula Cosmin PSD NU
174. Negruț Cornelia ALDE NU
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
176. Nichita Cristina PSD NU
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Florian PSD NU
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Nicolicea Eugen PSD DA
181. Niculescu Dumitru ND NU
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD NU
185. Nistor Marioara PSD NU
186. Niță Constantin PSD NU
187. Niță Emil PSD NU
188. Nosa Iuliu PSD NU
189. Oajdea Daniel Vasile ND DA
190. Ochi Ion PSD NU
191. Oltean Ioan PDL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oros Nechita-Adrian PNL DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Paleologu Theodor - DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD NU
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Păun Nicolae Minoritati DA
200. Pârgaru Ion PNL NU
201. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
202. Peia Ninel PSD NU
203. Petrea Dorin Silviu PSD NU
204. Petric Octavian PSD NU
205. Plumb Rovana PSD NU
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Ponta Victor-Viorel PSD NU
208. Pop Georgian PSD NU
209. Popa Octavian-Marius PNL DA
210. Popeangă Vasile PSD NU
211. Popescu Dan-Cristian PDL DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
213. Popescu Florin Aurelian - DA
214. Potor Călin PSD NU
215. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
217. Rădulescu Constantin PSD NU
218. Rățoi Neculai PSD NU
219. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
220. Rizea Cristian PSD NU
221. Roman Cristian-Constantin PDL DA
222. Roman Gheorghe PSD NU
223. Roman Ioan Sorin PSD NU
224. Roșca Lucreția PSD NU
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Săpunaru Nini PNL DA
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
228. Scarlat George PNL DA
229. Scutaru Adrian George PNL DA
230. Secară Florin Mihail - DA
231. Seres Dénes UDMR NU
232. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
233. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
234. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
235. Solomon Adrian PSD NU
236. Stan Ioan PSD NU
237. Stan Ion PSD NU
238. Stanciu Anghel PSD NU
239. Stanciu Zisu PSD NU
240. Stativă Irinel Ioan PSD NU
241. Stănescu Alexandru PSD NU
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
243. Stoica Mihaela - DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD NU
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Stroe Radu PNL NU
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
248. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Szabó Ödön UDMR Abținere
251. Șimon Gheorghe PSD NU
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Șova Lucian PSD NU
254. Ștefan Viorel PSD NU
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tararache Mihai - NU
257. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
258. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
259. Teju Sorin PNL DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
261. Tiuch Cătălin PSD NU
262. Tîlvăr Angel PSD NU
263. Toader Mircea-Nicu PDL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
265. Tomac Eugen - DA
266. Traicu Rodin PSD NU
267. Tudorache Daniel PSD NU
268. Tudorie Violeta PSD NU
269. Tudose Mihai PSD NU
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Udrea Elena Gabriela - DA
273. Udriște Gheorghe PDL DA
274. Uricec Eugen Constantin PSD NU
275. Ursărescu Dorinel PNL DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
279. Vladu Iulian PDL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD NU
281. Vlădoiu Aurel PSD NU
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
283. Vreme Valerian - DA
284. Vulpescu Ioan PSD NU
285. Weber Mihai PSD NU
286. Zaharcu Neviser PSD NU
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro