Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:21

Subiect vot: Textul Senatului la Plx 347/2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 141 74 17 10 11 11 8 13
- voturi pentru (DA):208 141 28 - 7 9 10 8 5
- voturi împotrivă (NU):61 - 38 17 2 - - - 4
- abțineri:10 - 5 - 1 1 1 - 2
- nu au votat:6 - 3 - - 1 - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boghicevici Claudia PDL NU
27. Bordeianu Dan PNL NU
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică PNL NU
37. Canacheu Costică PDL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL NU
54. Cocei Erland PNL NU
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Culețu Dănuț PDL NU
64. Cupă Ion PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND DA
68. Deaconu Mihai ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobrinescu Traian PNL NU
75. Dolha Mircea PNL NU
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Dragomir Maria ND DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL -
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin PNL DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL NU
109. Gudu Vasile PDL NU
110. Gunia Dragoș-Ionel - -
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hrebenciuc Viorel PSD DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL NU
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu George PDL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
135. Lupu Mihai PNL NU
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
138. Manolache Marius PSD DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Nicu PNL DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Markó Attila-Gabor UDMR -
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PDL NU
153. Mincă Liliana ND Abținere
154. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mitrea Miron Tudor PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocanu Vasile PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina - NU
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL -
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
177. Niculescu Dumitru ND DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Constantin PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND NU
186. Ochi Ion PSD DA
187. Oltean Ioan PDL NU
188. Orban Ludovic PNL NU
189. Oros Nechita-Adrian PNL NU
190. Palăr Ionel PNL NU
191. Paleologu Theodor - NU
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Pardău Dumitru PNL -
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pârgaru Ion PNL DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Plumb Rovana PSD DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Ponta Victor-Viorel PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL NU
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PDL NU
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Popescu Florin Aurelian - DA
209. Potor Călin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PDL NU
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Săpunaru Nini PNL Abținere
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL NU
224. Scutaru Adrian George PNL NU
225. Secară Florin Mihail - NU
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stanciu Zisu PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stoica Mihaela - Abținere
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
241. Stroe Radu PNL DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL NU
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tararache Mihai - DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teju Sorin PNL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PDL NU
259. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
260. Tomac Eugen - NU
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
267. Udrea Elena Gabriela - -
268. Udriște Gheorghe PDL NU
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Ursărescu Dorinel PNL NU
271. Varga Lucia-Ana PNL NU
272. Varga Vasile PNL NU
273. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
274. Vladu Iulian PDL NU
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
278. Vreme Valerian - Abținere
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro