Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:24

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 277/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2011 privind comunicațiile electronice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 138 73 17 10 11 11 8 12
- voturi pentru (DA):114 9 63 17 - 10 8 1 6
- voturi împotrivă (NU):157 129 8 - 10 - 1 5 4
- abțineri:6 - 1 - - - 2 1 2
- nu au votat:3 - 1 - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin - NU
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Avram Marian PSD NU
13. Axente Ioan PSD NU
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD NU
23. Bîrsășteanu Florică PSD NU
24. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Burlacu Ștefan ND NU
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD NU
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
48. Chițoiu Daniel PNL NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD NU
62. Cristian Horia PNL -
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD NU
68. Dalca Ștefan-Petru ND NU
69. Deaconu Mihai ND NU
70. Delureanu Virgil PSD NU
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
72. Dima Toader PSD NU
73. Diniță Ion ALDE NU
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD NU
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD NU
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dumitru Georgică ALDE -
89. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
90. Dușa Mircea PSD NU
91. Enache Marian PSD NU
92. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD NU
98. Fonta Nuțu PSD NU
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
103. Gerea Andrei Dominic PNL NU
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD NU
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD NU
109. Grecea Maria PNL DA
110. Gudu Vasile PDL DA
111. Gunia Dragoș-Ionel - DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD NU
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hrebenciuc Viorel PSD NU
119. Hulea Ioan PSD NU
120. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD NU
123. Iane Daniel PNL DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD NU
127. Ionescu George PDL DA
128. Iordache Florin PSD NU
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
130. Itu Cornel PSD NU
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD NU
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD NU
137. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
138. Manolache Marius PSD NU
139. Marcoci Vlad PSD NU
140. Marcu Nicu PNL NU
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND NU
143. Marica Petru-Sorin PSD NU
144. Marin Gheorghe PSD NU
145. Marin Laura PSD NU
146. Markó Attila-Gabor UDMR DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD NU
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR -
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
153. Militaru Lucian PDL DA
154. Mincă Liliana ND NU
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Manuela PSD NU
158. Mitrea Miron Tudor PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD NU
160. Mocanu Adrian PSD NU
161. Mocanu Vasile PSD NU
162. Mocioalcă Ion PSD NU
163. Mocioi Niculina - DA
164. Moisii Constantin PSD NU
165. Moldovan Ioan ALDE NU
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
169. Neacșu Marian PSD NU
170. Negruț Cornelia ALDE NU
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
172. Nichita Cristina PSD NU
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Florian PSD NU
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD NU
178. Niculescu Dumitru ND NU
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD NU
181. Nistor Marioara PSD NU
182. Niță Constantin PSD NU
183. Niță Emil PSD NU
184. Oajdea Daniel Vasile ND NU
185. Ochi Ion PSD NU
186. Oltean Ioan PDL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor - DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD NU
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati NU
195. Pârgaru Ion PNL NU
196. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
197. Peia Ninel PSD NU
198. Petrea Dorin Silviu PSD NU
199. Petric Octavian PSD NU
200. Plumb Rovana PSD NU
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Ponta Victor-Viorel PSD NU
203. Pop Georgian PSD NU
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popeangă Vasile PSD NU
206. Popescu Dan-Cristian PDL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
208. Potor Călin PSD NU
209. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
211. Rădulescu Constantin PSD NU
212. Rățoi Neculai PSD NU
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
214. Rizea Cristian PSD NU
215. Roman Cristian-Constantin PDL DA
216. Roman Gheorghe PSD NU
217. Roman Ioan Sorin PSD NU
218. Roșca Lucreția PSD NU
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Săpunaru Nini PNL DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
222. Scarlat George PNL DA
223. Scutaru Adrian George PNL DA
224. Secară Florin Mihail - Abținere
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Silaghi Ovidiu Ioan PSD NU
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
229. Solomon Adrian PSD NU
230. Stan Ioan PSD NU
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Zisu PSD NU
233. Stativă Irinel Ioan PSD NU
234. Stănescu Alexandru PSD NU
235. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
236. Stoica Mihaela - DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD NU
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Stroe Radu PNL NU
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șimon Gheorghe PSD NU
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Viorel PSD NU
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tararache Mihai - NU
248. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
250. Teju Sorin PNL NU
251. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
252. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
253. Tiuch Cătălin PSD NU
254. Tîlvăr Angel PSD NU
255. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
256. Tomac Eugen - Abținere
257. Traicu Rodin PSD NU
258. Tudorache Daniel PSD NU
259. Tudorie Violeta PSD NU
260. Tudose Mihai PSD NU
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
262. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
263. Udrea Elena Gabriela - NU
264. Udriște Gheorghe PDL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD NU
266. Ursărescu Dorinel PNL DA
267. Varga Lucia-Ana PNL DA
268. Varga Vasile PNL DA
269. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
270. Vladu Iulian PDL DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD NU
272. Vlădoiu Aurel PSD NU
273. Vreme Valerian - DA
274. Vulpescu Ioan PSD NU
275. Weber Mihai PSD NU
276. Zaharcu Neviser PSD NU
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro