Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:27

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 277/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2011 privind comunicațiile electronice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 139 69 18 9 12 11 9 13
- voturi pentru (DA):269 136 64 18 9 12 8 9 13
- voturi împotrivă (NU):4 1 3 - - - - - -
- abțineri:6 1 2 - - - 3 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristian Horia PNL NU
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL Abținere
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria ND DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Gudu Vasile PDL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel - DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PDL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Itu Cornel PSD -
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
133. Lupu Mihai PNL NU
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Nicu PNL DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Markó Attila-Gabor UDMR DA
146. Marocico Ion Minoritati Abținere
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PDL DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mitrea Miron Tudor PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocanu Vasile PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina - DA
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel - DA
177. Niculescu Dumitru ND DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Constantin PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD Abținere
185. Oltean Ioan PDL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor - DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Păun Nicolae Minoritati DA
193. Pârgaru Ion PNL DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Ponta Victor-Viorel PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PDL DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Cristian-Constantin PDL DA
214. Roman Gheorghe PSD DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Secară Florin Mihail - DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stan Ion PSD NU
230. Stanciu Anghel PSD DA
231. Stanciu Zisu PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Mihaela - DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Stroe Radu PNL DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tararache Mihai - DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin PNL DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
250. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
251. Tiuch Cătălin PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PDL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
255. Tomac Eugen - DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
262. Udrea Elena Gabriela - DA
263. Udriște Gheorghe PDL DA
264. Uricec Eugen Constantin PSD DA
265. Ursărescu Dorinel PNL DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
269. Vladu Iulian PDL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Vreme Valerian - DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro