Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:31

Subiect vot: Modalitate de discuție pct.6 de pe ordinea de zi.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:266 133 62 18 8 12 13 9 11
- voturi pentru (DA):266 133 62 18 8 12 13 9 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria ND DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiveciu Marian PSD DA
100. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
101. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grecea Maria PNL DA
104. Gudu Vasile PDL DA
105. Gunia Dragoș-Ionel - DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Holban Titi PSD DA
110. Horga Vasile PNL DA
111. Hrebenciuc Viorel PSD DA
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George PDL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu PNL DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Militaru Lucian PDL DA
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Mitrea Miron Tudor PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina - DA
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Negruț Cornelia ALDE DA
164. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Florian PSD DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
169. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Niculae Aurel - DA
172. Niculescu Dumitru ND DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Nistor Marioara PSD DA
175. Niță Constantin PSD DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oajdea Daniel Vasile ND DA
179. Ochi Ion PSD DA
180. Oltean Ioan PDL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Paleologu Theodor - DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Pardău Dumitru PNL DA
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Pârgaru Ion PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Petrea Dorin Silviu PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Ponta Victor-Viorel PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PDL DA
198. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
199. Potor Călin PSD DA
200. Pușcaș Iacob PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rădulescu Romeo PDL DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Cristian-Constantin PDL DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Secară Florin Mihail - DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ioan PSD DA
222. Stanciu Anghel PSD DA
223. Stanciu Zisu PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Mihaela - DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tararache Mihai - DA
240. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teju Sorin PNL DA
243. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
244. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PDL DA
247. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Tudose Mihai PSD DA
251. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
252. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
253. Udriște Gheorghe PDL DA
254. Uricec Eugen Constantin PSD DA
255. Ursărescu Dorinel PNL DA
256. Varga Lucia-Ana PNL DA
257. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
258. Vladu Iulian PDL DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vreme Valerian - DA
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zaharcu Neviser PSD DA
264. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
265. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro