Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:43

Subiect vot: Com nr.vot
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:264 130 61 18 9 12 14 10 10
- voturi pentru (DA):259 129 57 18 9 12 14 10 10
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:3 - 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL -
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Culețu Dănuț PDL DA
60. Cupă Ion PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL -
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria ND DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL -
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Gudu Vasile PDL DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Holban Titi PSD DA
110. Horga Vasile PNL DA
111. Hrebenciuc Viorel PSD DA
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
114. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu George PDL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kereskényi Gábor UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Marin Gheorghe PSD DA
133. Marin Laura PSD DA
134. Markó Attila-Gabor UDMR DA
135. Marocico Ion Minoritati DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Militaru Lucian PDL DA
140. Mincă Liliana ND DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mitrea Manuela PSD DA
143. Mitrea Miron Tudor PSD DA
144. Mîrza Gavril PSD DA
145. Mocanu Adrian PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mocioi Niculina - DA
148. Moisii Constantin PSD DA
149. Moldovan Ioan ALDE DA
150. Moldovan Iosif UDMR DA
151. Molnar Zsolt UDMR DA
152. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
153. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Neacșu Marian PSD DA
156. Necula Cosmin PSD DA
157. Negruț Cornelia ALDE DA
158. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Florian PSD DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Niculae Aurel - DA
165. Niculescu Dumitru ND DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Nistor Marioara PSD DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Niță Emil PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Oajdea Daniel Vasile ND DA
173. Ochi Ion PSD DA
174. Oltean Ioan PDL DA
175. Oros Nechita-Adrian PNL DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Paleologu Theodor - DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Pardău Dumitru PNL DA
181. Păun Nicolae Minoritati DA
182. Pârgaru Ion PNL DA
183. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
184. Petrea Dorin Silviu PSD DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
188. Ponta Victor-Viorel PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Popeangă Vasile PSD DA
191. Popescu Dan-Cristian PDL DA
192. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
193. Potor Călin PSD DA
194. Pușcaș Iacob PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Rădulescu Constantin PSD DA
198. Rădulescu Romeo PDL DA
199. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
200. Rizea Cristian PSD DA
201. Roman Cristian-Constantin PDL DA
202. Roman Gheorghe PSD DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Roșca Mircea PNL DA
206. Rotaru Răzvan ALDE DA
207. Săpunaru Nini PNL DA
208. Scarlat George PNL DA
209. Scutaru Adrian George PNL DA
210. Secară Florin Mihail - DA
211. Sefer Cristian-George ND DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
214. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Stan Ioan PSD DA
217. Stan Ion PSD DA
218. Stanciu Anghel PSD DA
219. Stanciu Zisu PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stragea Sorin Constantin PSD DA
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Tararache Mihai - DA
235. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
236. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
237. Teju Sorin PNL DA
238. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
239. Tiuch Cătălin PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Toader Mircea-Nicu PDL DA
242. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
243. Tomac Eugen - DA
244. Traicu Rodin PSD DA
245. Tudorie Violeta PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
248. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
249. Udrea Elena Gabriela - DA
250. Udriște Gheorghe PDL DA
251. Uricec Eugen Constantin PSD DA
252. Ursărescu Dorinel PNL DA
253. Varga Lucia-Ana PNL DA
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vladu Iulian PDL DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlădoiu Aurel PSD DA
258. Vulpescu Ioan PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zaharcu Neviser PSD DA
261. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
264. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro