Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 348/2014 pentru ratificarea Acordului de asociere între Uniunea Europeană și Comunitatea Europeană a Energiei Atomice și statele membre ale acestora, pe de o parte, și Republica Moldova, pe de altă parte, semnat la Bruxelles, la 27 iunie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:287 141 70 19 11 11 14 8 13
- voturi pentru (DA):284 141 69 18 11 11 13 8 13
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PDL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel - DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hrebenciuc Viorel PSD DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL NU
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati -
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Markó Attila-Gabor UDMR DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Militaru Lucian PDL DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mitrea Miron Tudor PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina - DA
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Niculae Aurel - DA
180. Niculescu Dumitru ND DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Constantin PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND DA
188. Ochi Ion PSD DA
189. Oltean Ioan PDL Abținere
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oros Nechita-Adrian PNL DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Paleologu Theodor - DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Pardău Dumitru PNL DA
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Pârgaru Ion PNL DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Plumb Rovana PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Ponta Victor-Viorel PSD DA
206. Pop Georgian PSD DA
207. Popa Octavian-Marius PNL DA
208. Popeangă Vasile PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PDL DA
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Potor Călin PSD DA
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo PDL DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Cristian-Constantin PDL DA
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Roșca Mircea PNL DA
224. Rotaru Răzvan ALDE DA
225. Săpunaru Nini PNL DA
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
227. Scarlat George PNL DA
228. Scutaru Adrian George PNL DA
229. Secară Florin Mihail - DA
230. Sefer Cristian-George ND DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stan Ion PSD DA
237. Stanciu Anghel PSD DA
238. Stanciu Zisu PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Mihaela - DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu PNL DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tararache Mihai - DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teju Sorin PNL DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Toader Mircea-Nicu PDL DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
264. Tomac Eugen - DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
270. Udrea Elena Gabriela - DA
271. Udriște Gheorghe PDL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Varga Lucia-Ana PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
276. Vladu Iulian PDL DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlădoiu Aurel PSD DA
279. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
280. Vreme Valerian - DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
287. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro