Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 349/2014 pentru ratificarea Acordului de asociere între Uniunea Europeană și Comunitatea Europeană a Energiei Atomice și statele membre ale acestora, pe de o parte, și Ucraina, pe de altă parte, semnat la Bruxelles, la 21 martie 2014 și 27 iunie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 144 73 18 11 11 15 10 13
- voturi pentru (DA):293 144 73 18 11 10 14 10 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel PNL DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Gudu Vasile PDL DA
116. Gunia Dragoș-Ionel - DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Hrebenciuc Viorel PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati -
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Manolescu Oana Minoritati DA
144. Marcu Nicu PNL DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Markó Attila-Gabor UDMR DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Martin Eduard-Stelian PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR -
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PDL DA
158. Mincă Liliana ND DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mitrea Manuela PSD DA
161. Mitrea Miron Tudor PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocanu Vasile PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina - DA
167. Moisii Constantin PSD DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
183. Nicolicea Eugen PSD DA
184. Niculae Aurel - DA
185. Niculescu Dumitru ND DA
186. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara PSD DA
189. Niță Constantin PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Oltean Ioan PDL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Paleologu Theodor - DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina PSD DA
201. Pardău Dumitru PNL DA
202. Păun Nicolae Minoritati DA
203. Pârgaru Ion PNL DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Plumb Rovana PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Ponta Victor-Viorel PSD DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PDL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Potor Călin PSD DA
217. Pușcaș Iacob PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo PDL DA
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PDL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan ALDE DA
231. Săpunaru Nini PNL DA
232. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
233. Scarlat George PNL DA
234. Scutaru Adrian George PNL DA
235. Secară Florin Mihail - DA
236. Sefer Cristian-George ND DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
239. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
240. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stan Ion PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stoica Mihaela - DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Stroe Radu PNL DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tararache Mihai - DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
264. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
265. Teju Sorin PNL DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Tîlvăr Angel PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PDL DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
271. Tomac Eugen - DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
276. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
277. Udrea Elena Gabriela - DA
278. Udriște Gheorghe PDL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel PNL DA
281. Varga Lucia-Ana PNL DA
282. Varga Vasile PNL DA
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
284. Vladu Iulian PDL DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Vreme Valerian - DA
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zaharcu Neviser PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 21:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro