Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 13:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 13:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 277/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2011 privind comunicațiile electronice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:292 143 71 20 10 11 13 10 14
- voturi pentru (DA):195 130 8 18 10 2 12 9 6
- voturi împotrivă (NU):20 3 10 - - 3 - - 4
- abțineri:75 9 52 2 - 6 1 1 4
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Almăjanu Marin PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Antal István UDMR Abținere
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD Abținere
14. Axente Ioan PSD NU
15. Balan Ioan PDL DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD Abținere
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bordeianu Dan PNL NU
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică PNL Abținere
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel PNL DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL Abținere
55. Cocei Erland PNL Abținere
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL Abținere
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristian Horia PNL Abținere
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
66. Culețu Dănuț PDL Abținere
67. Cupă Ion PNL -
68. Cupșa Ioan PNL Abținere
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Doboș Anton PNL Abținere
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL Abținere
79. Dolha Mircea PNL Abținere
80. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
85. Dragomir Maria ND DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD Abținere
97. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD Abținere
103. Galan Constantin PNL Abținere
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL Abținere
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Gunia Dragoș-Ionel - NU
115. Guran Virgil PNL Abținere
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
119. Holban Titi PSD DA
120. Horga Vasile PNL Abținere
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL NU
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kereskényi Gábor UDMR NU
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR NU
137. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL Abținere
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Militaru Lucian PDL DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocanu Vasile PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina - Abținere
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moldovan Iosif UDMR DA
166. Molnar Zsolt UDMR NU
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel - DA
181. Niculescu Dumitru ND DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD Abținere
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PDL DA
191. Orban Ludovic PNL Abținere
192. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
193. Palăr Ionel PNL Abținere
194. Paleologu Theodor - Abținere
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL Abținere
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion PNL DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Plumb Rovana PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
206. Ponta Victor-Viorel PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popeangă Vasile PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
211. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
212. Popescu Florin Aurelian - DA
213. Potor Călin PSD DA
214. Pușcaș Iacob PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo PDL DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Cristian-Constantin PDL DA
223. Roman Gheorghe PSD Abținere
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Roșca Mircea PNL Abținere
227. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
228. Săpunaru Nini PNL Abținere
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL NU
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
232. Scutaru Adrian George PNL Abținere
233. Secară Florin Mihail - DA
234. Sefer Cristian-George ND DA
235. Seres Dénes UDMR Abținere
236. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
237. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
238. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stan Ioan PSD DA
241. Stan Ion PSD NU
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD -
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
247. Stoica Mihaela - Abținere
248. Stragea Sorin Constantin PSD DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
250. Stroe Radu PNL DA
251. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL Abținere
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Tararache Mihai - NU
258. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teju Sorin PNL DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PDL DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
267. Tomac Eugen - Abținere
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
274. Udrea Elena Gabriela - NU
275. Udriște Gheorghe PDL DA
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
278. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
279. Varga Vasile PNL Abținere
280. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
281. Vladu Iulian PDL DA
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Vlădoiu Aurel PSD DA
284. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
285. Vreme Valerian - DA
286. Vulpescu Ioan PSD DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Zaharcu Neviser PSD DA
289. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
290. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
292. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 octombrie 2020, 10:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro