Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2014 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 iulie 2014, ora 12:20

Subiect vot: Aprobare ordine de zi.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:206 113 44 14 8 5 11 1 10
- voturi pentru (DA):203 112 44 14 8 4 11 1 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel - -
20. Blănariu Valentin ND DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Boghicevici Claudia PDL DA
23. Bucur Constantin-Alin PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Chebac Eugen PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Chițoiu Daniel PNL DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciurariu Florin PNL DA
42. Cocei Erland PNL DA
43. Codîrlă Liviu PSD DA
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Covaci Dorel PSD DA
46. Cristea Aurelia PSD DA
47. Cristian Horia PNL DA
48. Daea Petre PSD DA
49. Dalca Ștefan-Petru ND DA
50. Deaconu Mihai ND DA
51. Delureanu Virgil PSD DA
52. Dima Toader PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobrinescu Traian PNL DA
55. Dolha Mircea PNL DA
56. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
57. Dolineaschi Andrei PSD DA
58. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Maria ND DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Enache Marian PSD DA
67. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
68. Eparu Ion PSD DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Galan Constantin PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
73. Găină Mihăiță PSD DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Ghiveciu Marian PSD DA
76. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
77. Grecea Maria PNL DA
78. Gudu Vasile PDL DA
79. Gunia Dragoș-Ionel - DA
80. Holban Titi PSD DA
81. Horga Vasile PNL DA
82. Hrebenciuc Viorel PSD DA
83. Hulea Ioan PSD DA
84. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
85. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
86. Iane Daniel PNL DA
87. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ionescu George PDL DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Khraibani Camelia PSD DA
95. Korodi Attila UDMR DA
96. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Marin Gheorghe PSD DA
102. Marin Laura PSD DA
103. Marocico Ion Minoritati DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mihai Aurelian - DA
108. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Militaru Lucian PDL DA
111. Mincă Liliana ND DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mitrea Miron Tudor PSD DA
114. Mîrza Gavril PSD DA
115. Mocanu Adrian PSD DA
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocioi Niculina - DA
118. Moisii Constantin PSD DA
119. Moldovan Iosif UDMR DA
120. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Neacșu Marian PSD DA
123. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
124. Nichita Cristina PSD DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
126. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
127. Niculescu Dumitru ND DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Nistor Marioara PSD DA
131. Niță Constantin PSD DA
132. Niță Emil PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Ochi Ion PSD DA
135. Oltean Ioan PDL DA
136. Oros Nechita-Adrian PNL DA
137. Paleologu Theodor - DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Pardău Dumitru PNL DA
141. Pârgaru Ion PNL DA
142. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
143. Peia Ninel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Plumb Rovana PSD DA
146. Ponta Victor-Viorel PSD DA
147. Pop Georgian PSD DA
148. Popa Octavian-Marius PNL DA
149. Popeangă Vasile PSD DA
150. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
151. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
153. Rădulescu Constantin PSD DA
154. Rățoi Neculai PSD DA
155. Roman Gheorghe PSD DA
156. Roșca Lucreția PSD DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Secară Florin Mihail - DA
161. Sefer Cristian-George ND DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Silaghi Ovidiu Ioan PSD DA
164. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stanciu Zisu PSD DA
168. Stancu Ionel Minoritati DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Stănișoară Mihai PNL DA
171. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
172. Stoica Mihaela - DA
173. Stragea Sorin Constantin PSD DA
174. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
175. Stroe Radu PNL DA
176. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
177. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Șoptică Costel PNL DA
180. Șova Lucian PSD DA
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
182. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
183. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Toader Mircea-Nicu PDL DA
186. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
187. Tomac Eugen - DA
188. Traicu Rodin PSD DA
189. Tudorache Daniel PSD DA
190. Tudorie Violeta PSD DA
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Udrea Elena Gabriela - DA
193. Udriște Gheorghe PDL DA
194. Uricec Eugen Constantin PSD DA
195. Ursărescu Dorinel PNL DA
196. Varga Lucia-Ana PNL DA
197. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
198. Vladu Iulian PDL DA
199. Vreme Valerian - DA
200. Vulpescu Ioan PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zaharcu Neviser PSD DA
203. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
204. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
206. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 14:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro